Андрій Піцань: Як заснувати бізнес на виїзному харчуванні у селі

Андрій Піцань: Як заснувати бізнес на виїзному харчуванні у селі

26 червня 2020 457 0

Для роботи господарства його співробітники, крім отримання гідної грошової винагороди, повинні бути здоровими, повними енергії і відчувати свого роду турботу від керівництва. Запорукою гарної працездатності колективу є раціональне та правильне харчування. Однак, при роботі у полі часто виникають труднощі із забезпеченням триразового харчування працівників, які обробляють поля далеко від корпусу агропідприємства. Щоб нагодувати своїх працівників, керівники часто співпрацюють із компаніями мобільної доставки їжі, які привозять обід і вечерю робітникам. Одним із таких підрядників є СОК «Млин», засновник якого, Андрій Михайлович Піцань, розповів нам про те, як розвивався його бізнес. 

Kurkul.com: Як взагалі зародилася ідея надання послуг виїзного харчування?

alt

 

Андрій Піцань: Ідея прийшла сама собою, адже ми живемо і працюємо в ресторанному комплексі «Маєток», який включає в себе великий торговий центр, ресторан та млин. Вирішили, так би мовити, об’єднати роботу й життя.

Kurkul.com: Розкажіть, будь ласка, про Ваш кооператив.

Андрій Піцань: Наш кооператив спеціалізується на наданні послуг виїзного харчування механізаторам, які займаються землеробством. В основному, випікаємо борошномельну продукцію, зокрема хліб і булочки. Історія нашої справи почалась із виграшу гранту в конкурсі МХП «Село. Кроки до розвитку». Вдалось написати гарний бізнес-план, який ми вдало захистили, а за виграні кошти — придбати пекарську шафу. На даний момент кооператив нараховує більше 10 членів.

Kurkul.com: Перелічіть сфери діяльності кооперативу. 

Андрій Піцань: Ми використовуємо сировину, вирощену в нашому невеличкому фермерському господарстві. Маємо свій млин потужністю 10 т на добу, де переробляємо вирощене зерно на борошно, та невеликий кондитерський цех, де випікаємо ті ж булочки, тортики, пляцки, хліб, а далі розвозимо продукцію місцевим магазинам.

Kurkul.com: Ви також і фермер — яке ваше фермерське господарство?

Андрій Піцань: Воно називається «АгроБуржуй», проте для такої солідної назви маємо небагато землі — трохи більше 20 га. На майбутнє є плани щодо розширення земельного банку. Хоч фермерське господарство вже давно було зареєстроване, займаємось землеробством всього 2 роки. Здебільшого вирощуємо пшеницю, ячмінь, овес. Жито, сою та гречку поки що сіяти не пробували. 

Kurkul.com: Цікаво дізнатися про кондитерський цех. Скільки продукції виготовляєте? 

Андрій Піцань: Торти та пляцки робимо під замовлення. Загалом випікаємо приблизно 2 рази на тиждень та розвозимо в магазини. Хлібобулочні вироби переважно випікаємо для агрофірми «Заxід-Агро МXП», яка функціонує у декількох областях України. 

Kurkul.com: Тобто ви постачали вироби для «Заxід-Агро МXП» ще до участі у конкурсі?

Андрій Піцань: Так, ми надаємо послуги виїзного харчування для фірми «Заxід-Агро МXП» вже приблизно 3 роки, а участь у конкурсі брали минулого року.

Взагалі діяльність нашого кооперативу починалася саме з надання послуг виїзного харчування. Готували землеробам сніданки, обіди та вечері, а участь у конкурсі брали саме для того, щоб почати випікати хлібні вироби.
Готували раніше на кухні одного ресторанного комплексу, проте вже 2 роки, як агрофірма відкрила свою їдальню, і ми приїжджаємо туди. Продукти закуповуємо самостійно. На кухні, залежно від сезону, працюють від 2 до 4 осіб, але якщо є потреба, то беремо і більше.

Читати також: Історія сімейної ферми KozzziMoni: від бізнес-ідеї до власної сироварні

Kurkul.com: Як відбувається доставка обідів для землеробів та узгоджується меню страв? 

Андрій Піцань: У їдальні є розроблене меню, тож відповідно до нього і готуємо. Працівники можуть подивитись набір страв на тиждень. У нас є закріплена машина компанії, яка розвозить обіди по встановлених локаціях. Для працівників, які знаходяться не в полі, а безпосередньо на території агрофірми, все простіше — вони приходять до нас в їдальню. З початку карантину ми не працюємо, це великий мінус, адже ми годували приблизно 100 людей тричі на день.

Kurkul.com: Це виключно родинний бізнес?

Андрій Піцань: Можна і так сказати. Ми часто їздили до Польщі і бачили, як там люди живуть за місцем роботи. Це дозволяє не купувати окремо будинок для себе та завжди контролювати бізнес. У результаті ми проживаємо тут понад 12 років.

Андрій Піцань (праворуч) на конкурсі МХП «Село. Кроки до розвитку»

Kurkul.com: Розкажіть, будь ласка, про Вашу участь у конкурсі. Хто готував бізнес-план та як проходив його захист? Чи складно було писати бізнес-проєкт?

Андрій Піцань: Писав бізнес-план я, проте з допомогою Центру підтримки підприємництва у Бережанах, який сприяв правильному складанню аплікаційної форми. Загалом я брав участь у конкурсі 2 рази — у 2018 та 2019 роках,  обидва рази став переможцем. На грантові кошти, отримані в 2018 році, ми придбали крупорушку, за допомогою якої робимо дерть (подрібнення зернових) та гранулятор — виготовляємо гранули для курчат, кролів та інших свійських тварин із зернових культур. Використовуємо це обладнання як для власних потреб, так і для надання послуг фермерам.

Читати також: Кроки до розвитку: як цільові гранти змінюють бізнес у селі

Kurkul.com: Які маєте плани на майбутнє та як бачите подальший розвиток бізнесу? 

Андрій Піцань: Планів у нас дуже багато, проте їх реалізація залежить від ситуації у країні та у світі. На жаль, зараз ситуація нестабільна, до того ж люди з сіл масово виїжджають за кордон, що значно скорочує кількість робітників, а отже, і виробничі потужності. Ми найближчим часом не збираємося емігрувати, але є задуми на рахунок створення готельного комплексу. Також плануємо створити якесь додаткове виробництво. Наприклад, маю намір зробити апібудинок для бджолотерапії, адже для цього є і мед, і велика пасіка, і зацікавлені відвідувачі. Мій бізнес отримав новий виток розвитку, це дає натхнення та додатковий стимул до праці.

© Анастасія Герасименко, Катя Капустіна, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus