Розмова з президентом: Євген Дудка про законопроект 3131 та ринок землі

Розмова з президентом: Євген Дудка про законопроект 3131 та ринок землі

13 липня 2020 509 0

Останнім часом у сфері АПК назріло багато болючих питань. Наприклад, затвердження доопрацьованого законопроєкту №3131-д про введення податкового зобов'язання для аграріїв, що викликало бурхливе обговорення в експертних і політичних колах. Фермери та підприємці, в свою чергу, продовжують озвучувати багато побоювань щодо введення нового податку. На ряду з цим, хвилюючим фактором залишається створення профільного міністерства, а також призначення компетентного міністра агрополітики. 

На початку липня у межах робочої поїздки до Волинської області Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місцевого бізнесу, в ході якої Євген Дудка, засновник компанії «Волинь-Зерно-Продукт», задав ряд питань, які хвилюють кожного представника агросфери. Kurkul.com вирішив опублікувати цю частину прямої трансляції зустрічі.

Євген Дудка: Хочеться подякувати за правильну позицію президента стосовно агросфери. В першу чергу, дякуємо за лояльний, продуманий з усіх сторін закон про ринок землі, і за те, що не пустили іноземців на ринок. З розумінням того, що є великі олігархічні клани, які лобіюють певні інтереси у вигляді соєвих правок, міндобрив, у Вас була правильна позиція про аграрного президента, дякуємо за це також.

 Євген Дудка, засновник компанії «Волинь-Зерно-Продукт»

Далі задам блок питань. Сьогодні багато розмов навколо агро бізнесу. Аграрне виробництво в Україні — це, напевно, локомотив економіки, тому перше моє питання таке: чи буде у нас відновлена посада міністра аграрної політики, і чи могла б бути така практика, щоб під час приймання цих кадрові рішень, уряд дослухався до малого та середнього бізнесу в частині кандидатури, а також зробити публічні обговорення кандидатури міністра аграрної політики?

Володимир Зеленський: Я був на Херсонщині, де розпочалась така бесіда, і, так, ми будемо об'їжджати країну, це одразу друга частина вашого питання.  Ми і там на Херсонщині залишили наші контакти, для того, щоб можна було надсилати пропозиції від фермерів і переробників сільськогосподарської продукції, щодо кандидатури на посаду міністра агро промислового комплексу чи агро промислової політики.

Євген Дудка:  Дуже зручно було б зробити певну нараду, за участю саме малого та середнього бізнесу.

Володимир Зеленський:  Я з вами повністю згоден, тому ми відкриті. У нас залишився 1 сесійний тиждень, саме наступний, а потім Верховна Рада у нас відпочиває. Але ми будемо працювати, тому не знаю, чи встигнемо ми призначити нового міністра і створити міністерство так швидко, проте максимум у вересні, коли депутати вийдуть працювати, буде призначений окремий міністр сільського господарства.

Євген Дудка: Дякую за відповідь на питання. Друге питання. Хто такі насправді аграрії? Ми підприємці, які на свій страх і ризик ведуть сільськогосподарську діяльність, і ведуть її всі по різному: хтось працює в «сіру», хтось в «чорну», а хтось — в «білу». Тобто є така позиція, що потрібно створити єдиний інвестиційний клімат, який змусить працювати всіх в «білу» і платити податки. Зараз крутиться законопроект 3131, який змусить економічними важелями сплачувати єдиний внесок.

Володимир Зеленський: Хоча критикують вже цей законопроект.

Президент України Володимир Зеленський

Євген Дудка: Я хотів би почути, чи Ви за нього, чи яка ваша позиція?

Володимир Зеленський: Я, чесно кажучи, за.

Євген Дудка: Почув.

Володимир Зеленський: Це один з тих законопроектів , який виводить з «тіні» весь сектор фермерства. Мені здається, це правильно, всі повинні платити податки.

Євген Дудка: Цей законопроект говорить про те, що всі повинні однаково платити, що «сірий» фермер, що «білий».

Володимир Зеленський: Всі повинні бути «білими», «сірих» і «чорних» не повинно бути, саме про це законопроект. Але його ще доробляють, щоб зовсім маленьких фермерів не рахували, наприклад, у кого город. Вони хай працюють як і працювали, вони ж про себе, а не про заробіток.

Євген Дудка: Ще один меседж: ми дивимося як розвивається сільське господарство на Волині й по всій Україні, і сьогодні інвестиційний клімат дуже важливий для нас. Насправді, як на мене, іноземний інвестор дуже важливий, це цікаво, але насправді сьогодні потрібен інвестиційний клімат саме для внутрішнього українського інвестора. Якщо взяти логістично, то ми знаходимося на Північному Заході України, і враховуючи те, що одна третина Волині — це болота, ліси і озера, і тільки до 20% це лісостепової зони, нам одним найважче в Україні працювати з точки зору родючості та бальності землі. Проте, у нас немає великих агрохолдингів, у нас збереглися господарства, і сьогодні Волинь приречена на тваринництво, саме на тваринництво. Тому, ми б хотіли, щоб нас почули, і в молочному скотарстві була пільга за ПДВ в іншій системі оподаткування. 

Володимир Зеленський: Записали.

© Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus