Михайло Махітка, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області

Михайло Махітка: У Мінагропроду немає чіткої політики

20 липня 2016 108 0

Уже рівно 100 днів Міністерство аграрної політики і продовольства України працює під керівництвом нового міністра Тараса Кутового.

Kurkul.com вирішив дізнатись у Голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області Михайла Махітки, чи відчули на собі зміну керівника Мінагропроду фермери.

Kurkul.com: Виповнилося 100 днів з призначення на посаду міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового. Скажіть, будь ласка, як ви оцінюєте його роботу?

Михайло Махітка: Я не бачу конкретних дій. Закон про оподаткування не просунувся ні на крок, про сімейні фермерські господарства прийнятий, але без толку. Робота над законодавством не проводиться. У Міністерства немає чіткої політики. Ми йдемо прямим ходом до того, щоб залишитись без держави.

На мою думку політику повинні формувати громадські організації, а не міністерство. Не чиновники створюють політику аграрну, а прості фермери. Уряд потрібен тільки для вираження цієї політики.

Kurkul.com: Тарас Кутовий обіцяв фермерам призначити окремого заступника з фермерства, але й досі цього не зробив. Як вважаєте, чи правильним би це було кроком?

Михайло Махітка: На мою думку, це крок уперед, фермерам потрібен такий керівник. Можливо, він би допоміг налагодити дрібне товарне виробництво. А виробникам на допомогу знайти посередників, які проведуть їх на великі ринки збуту. Сьогодні у нас ці ланки майже відсутні.

Читати по темі: 99 днів Кутового: оцінка фермерів

Kurkul.com: Як ви оцінюєте роботу міністра в напрямку земельної реформи? Що і як зі зробленого в цьому напрямку вплине на роботу фермерів і агросектора взагалі?

Михайло Махітка: Мораторій на купівлю землі продовжено, тільки для того, щоб вирішити технічні проблеми. Я вважаю цей закон антидержавним. Уряду потрібно працювати в іншому напрямку, створюючи живу конкуренцію, а Україна ніяк не відійде від соціалізму. Якщо ми уведемо ринок землі, то вже через 10 років максимум, а то й менше країни вже де-факто не буде. Земля буде належати агрохолдингам, якими керують іноземні громадяни.

Kurkul.com: А відміна спец режиму ПДВ: що говорять про це фермери?

Михайло Махітка: Я сказав би, що для фермера це не важливо. Аграріям потрібна нова податкова політика і це дуже просто: треба зробити світлий, зрозумілий податок від гектара землі. Якщо хтось думає, що відмінивши спецрежим ПДВ для аграрного сектору, держава отримає більше доходу, то він дуже помиляється.

Kurkul.com: На вашу думку, в якому напрямі потрібно працювати новому керівництву Мінаргопроду, щоб покращити життя аграріям?

Михайло Махітка: Я вважаю, для покращення життя у державі потрібно повернути селянина у село, однак це є дуже кропітка робота. Закон про сімейні господарства прийнятий, і нехай він мені не дуже подобається, але він був би прогресивним, якби виконувався. Потрібно проводити багато агітаційної роботи, вже не кажучи про фінансову підтримку. А для того, щоб зробити конкуренцію агрохолдингам потрібно «породити» селянина на селі, якого вже немає.

Kurkul.com: Говорячи «породити селянина», що саме ви маєте на увазі?

Михайло Махітка: Я говорю про відновлення сімейних ферм. Повернути у село господаря, який буде жити на землі і вона буде йому приносити дохід. Не у вигляді зарплати і орендної плати, а у вигляді доходу. А сьогодні доходи земля приносить поміщикам у вигляді агрофірм.

Kurkul.com: Як ви думаєте чи довго протримається Кутовий на посту міністра?

Михайло Махітка: Я думаю, що не довше чим увесь Кабмін.

Kurkul.com: Чи могли б ви оцінити роботу міністра за 5-бальною шкалою?

Михайло Махітка: Ні, не можу оцінити. Я просто вважаю, що у нас має бути не міністерство аграрної ПОЛІТИКИ, а просто АГРАРНЕ міністерство.

Kurkul.com: Дякуємо, пане Михайло за Вашу думку!

Єлизавета Кудиненко, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою