Останніми роками забезпеченість вітчизняного ринку фруктосховищами зросла з 10% до 80%. Незважаючи на це, необхідність будівництва сучасних об’єктів все ще існує, повідомляє Pro-Consulting.
На сьогодні 85% плодів та овочів в Україні вирощується присадибними господарствами чи невеликими фермерами, тому 70% об’єктів зберігання — це погреби та застарілі сховища.
Фахівці розрахували, що для реалізації проекту фруктосховища для одночасного зберігання 1000 т винограду та яблук потрібно $1,7 млн. 44% цієї суми становлять проектні та будівельні роботи, 34% — закупівля фруктів для реалізації, 20% — обладнання і ще 2% — поповнення обігових коштів.
Розміщувати таке підприємство фахівці рекомендують з урахуванням транспортної доступності виробників фруктів і ринків збуту цієї продукції. Ретельний вибір місця розташування сховища дозволить мінімізувати логістичні витрати компанії.
За розрахунками, вкладені в проект кошти окупляться з урахуванням дисконту через 4 роки (48,9 місяців) з початку реалізації або через 3,4 роки (40,9 місяців) з початку продажів. Рентабельність роботи підприємства планується на рівні 38,5%.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.