Виробники часнику змушені вчитися на власних помилках — думка

21 листопада 2017 1121 0
Часник
Kurkul.comЧасник

Українські фермери, які розпочали часниковий бізнес розраховують на швидкий заробіток на незаповненій ніші та в умовах слабкої конкуренції з імпортом. Ціни на імпортний часник дійсно суттєво зросли після девальвації гривні, що спровокувало масове захоплення часниковою темою серед виробників. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Відсутність досвіду — це головна проблема часникового виробництва в Україні. Давайте будемо відверті один перед одним: багато тих, хто останні 2 роки інвестував в часникові проекти не мали чіткої стратегії, як отримати задовільну врожайність і, тим більше, куди продавати свій врожай», — розказує керівник часникового проекту ОРСП «Шувар» Сергій Антончик.

На думку фахівця, виробники часнику в Україні вимушені навчатись на власних помилках, за якими дуже часто стоять втрачені гроші. Втім, в Україні можна вирощувати часник із собівартістю, яка б дозволила конкурувати не тільки на внутрішньому ринку, а й в країнах ЄС, не дивлячись на розповсюджену думку про нездоланність ціни іспанського та китайського часнику.

«Я твердо впевнений, що отримати задовільну рентабельність на перший рік вирощування товарного часнику дуже важко, використовуючи покупний насіннєвий матеріал та орендуючи всю необхідну техніку. І ще треба розуміти, що нас стає більше, а Китай нікуди не зникне, тому конкуренція буде ставати жорсткішою і в ній виживатимуть справжні профі, які навчаться отримувати високу врожайність та вивчать потреби покупців», — розповідає Сергій Антончик.

 

Виконано за допомогою Disqus