Аграрії не використали €400 млн кредиту від Європейського інвестиційного банку

21 листопада 2017 807 0
Поле кукурудзи з висоти пташиного польоту
Kurkul.comПоле кукурудзи з висоти пташиного польоту

Комітет Верховної Ради у закордонних справах просить Міністерство фінансів пояснити, чому Україна, маючи гостру потребу в коштах, не використовує €400 млн кредиту, наданого для аграрної галузі. Про це повідомляє видання zik.ua.

Про це йдеться у зверненні, підписаному головою комітету у закордонних справах Ганною Гопко.

Фінансова угода в рамках проекту «Основний кредит для аграрної галузі Україна» підписана між Україною та Європейським інвестиційним банком у 2015 і ратифікована в 2016 р. Згідно з угодою, кредит у розмірі €400 млн має піти на фінансування проектів для зернових і олійних культур, рибного господарства та аквакультури. При цьому гроші мають отримати малі та середні підприємства агропромислового комплексу.

За словами голови комітету, гроші європейська сторона давно виділила проте, за інформацією Мінагрополітики, вони досі не використовуються. Причиною є те, що українські відомства, насамперед Мінфін, не виконали передбачених угодою процедур.

«Комітет у рамках виконання парламентом контрольних функцій просить міністерство фінансів поінформувати про поточний стан справ із реалізацією угоди, про причини із затриманням початку її фактичної реалізації, а також повідомити про вжиті заходи з метою виходу із ситуації, що склалася», — говориться у зверненні.

Виконано за допомогою Disqus