У недоотриманні дотацій винні Мінфін та Мінагрополітики — думка

9 листопада 2017 72 0
Іван Мірошніченко, депутат аграрного комітету, член фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»
Kurkul.comІван Мірошніченко, депутат аграрного комітету, член фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»

Частина дрібних та середніх агропідприємств випали з процесу отримання бюджетних дотацій. Причиною стало спотворення механізму дотацій Мінфіном та Мінагропролітики. Таку думку висловив депутат аграрного комітету, член фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко в інтерв’ю Latifundist.com.

Народний депутат пояснив, як два відомства викривили всю суть дотацій і механізмів їх розподілу.

«Перше — після прийняття бюджету, Міністерство фінансів і Міністерство аграрної політики та продовольства три місяці виписували та фіналізували порядок розподілу дотацій. Тобто, кілька місяців була затримка з виплатами. На етапі прописування механізму розподілу дотацій і сталася колізія», — повідомив Іван Мірошніченко.

Другий сюрприз був з сумами виплат.

«Замість 4 млрд грн держава на даний момент виділила лише 2,7 млрд із необхідних 4 млрд грн. При цьому суми виплати агросектором податків до бюджету набагато більше! Залишилося два місяці до кінця року, а потенційний «борг» держави по дотаціях — майже 1,3 млрд грн. Розподілять його чи ні — складно сказати», — зауважив Іван Мірошніченко.

За його словами, владі вдалося знайти справедливу схему заміщення спецрежиму — прямі бюджетні дотації. Її логікою було — стимулювати економічне та конкурентне зростання виноградарства, садівництва, свинарства, птахівництва, овочівництва, тепличних господарств, а також виготовлення молочної та сирної продукції, розведення ВРХ і стримування росту цін на цю продукцію.

За словами депутата, він разом з колегами по аграрному комітету ініціює збільшення суми бюджетного фінансування на дотації мінімум до 4 млрд грн, а в ідеалі — до 6 млрд грн.

 

Виконано за допомогою Disqus