Україна втрачає до $2 млрд потенційної виручки від експорту яловичини

28 листопада 2017 508 0
Телята
Kurkul.comТелята

Не відгодовуючи молочних бичків до м’ясних кондицій для експорту м’яса в країни Близького Сходу, Україна втрачає до $2 млрд потенційної виручки від експорту яловичини, адже в нас — найдешевші у світі корми, а основні конкуренти знаходяться на 10 тис. км. далі від ринку збуту, ніж Україна. Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак під час своєї доповіді на Ukrainian Beef Congress, що відбувся 24 листопада в Києві.

«Фактично, зараз експорт яловичини — це найбільша й абсолютно вільна інвестиційна ніша українського агробізнесу», — повідомив Андрій Ярмак.

Експерт наголосив, що лише правильна реалізація цієї можливості, а саме професійний маркетинг, масштабна і глибока переробка та ефективна зернова відгодівля дозволять вийти на таку цифру експорту протягом 4–5 років.

На думку експертів, найефективніше себе покаже кооперація приблизно двохсот середніх виробників молока, які вже мають велике поголів’я бичків однорідної генетики. Завдяки кооперативній відгодівлі, вони зможуть більш ефективно використовувати корми та техніку, а кооперативна переробка обійдеться кожному учаснику приблизно в $30 тис, що еквівалентно інвестиціям у розширення поголів’я на п’ять корів. Водночас, зиски від інвестицій у відгодівлю та переробку бичків були б значно більшими.

Виконано за допомогою Disqus