Мінагрополітики прогнозує скорочення виробництва молока

1 грудня 2017 125 0
Склянка молока
pixabay.comСклянка молока

Міністерство аграрної політики і продовольства прогнозує, що виробництво молока й молочної продукції в Україні за підсумками поточного року складе орієнтовно 10,1 млн т, що на 2,9 % менше порівняно з результатом 2016 р., повідомила заступник голови відомства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в ході Всеукраїнської конференції «Молочний бізнес — 2017», передає УНІАН.

«За нашою статистикою, виробництво молока в Україні скорочується порівняно з попереднім роком. Воно скорочуватиметься і в цьому, і в наступному році», — сказала Ольга Трофімцева.

Однак вона додала, що виробництво молока екстра-класу в поточному році може становити 3,7 млн т, а у 2018 р. — понад 4 млн т.

Проте, за словами голови ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадима Чагаровського, дані експертних розрахунків істотно відрізняються від офіційної державної статистики.

«Статистичні й реальні дані виробництва молока — дві різні речі, тому що Держстат здійснює маніпуляції за рахунок виробництва молока в господарствах населення. Останні роки спостерігається зниження виробництва молока. У цьому році також зниження не зупиняється, і тих майже 10,68–11 млн т, які декларуються, в Україні немає», — сказав експерт.

За його даними, наразі приблизно 500–600 тис. голів дійних корів міститься в господарствах населення, які виробляють близько 7–7,5 млн т молока. Тим часом, великі підприємства виробляють усього 2,7–2,8 млн т молока. Проте експерт прогнозує, що в майбутньому частка молока, виробленого на підприємствах, зростатиме.

На думку Вадима Чагаровського, для відродження молочної галузі в Україні необхідно провести адаптацію діючих стандартів і нормативно-технічної документації до директив ЄС. Крім того, потрібно розробити діючі програми підтримки розвитку молочної галузі та експорту молочної продукції та розвивати кооперацію між виробниками й переробниками.

Виконано за допомогою Disqus