Антирейдерська комісія повернула вінницькій агрофірмі 373 га землі

1 грудня 2017 136 0
Олена Сукманова, заступник міністра юстиції
Kurkul.comОлена Сукманова, заступник міністра юстиції

Комісія Міністерства юстиції з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації повернула «Агрофірмі Шаргород» (Вінницька область) права на оренду 178 земельних ділянок, повідомляє прес-служба Міністерства Юстиції.

«У жовтні цього року «Агрофірма Шаргород» звернулася до комісії з проханням відновити права на оренду 178 земельних ділянок площею 373 га, які підприємство орендувало з 2009 р. У вересні компанія дізналася з реєстру, що позбавлена ​​права використовувати ці земельні ділянки, а їх новим орендарем є компанія «Подільська зоря», — повідомила заступник міністра юстиції Олена Сукманова.

За даними Мін’юсту, «Агрофірма Шаргород» не здійснювала ніяких дій щодо припинення свого права на оренду, а її договори були дійсні як мінімум до кінця 2019 р.

 «Розглянувши цю справу, комісія з’ясувала, що під час реєстрації прав на оренду земельних ділянок місцевий державний реєстратор порушив порядок реєстрації, а саме — правило черговості розгляду заяв. Не припинивши діючу оренду, він зареєстрував право оренди на них за іншим користувачем. З огляду на це, комісія прийняла рішення задовольнити скаргу «Агрофірми Шаргород», — розповіла Олена Сукманова.Вона також повідомила, що держреєстратор відключений на півроку від доступу до державного реєстру прав на нерухоме майно за вчинені порушення.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції запровадило механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав та Держгеокадастром. Це унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі, оскільки реєстратор фізично не зможе цього зробити.

Виконано за допомогою Disqus