Кількість гризунів на полях залежатиме від погоди в грудні

2 грудня 2017 112 0
Миша в снігу
Andy Law Pest ControlМиша в снігу

Температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів.

Подальший розвиток та поширення, а також рівень їх шкідливості будуть визначатися погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори родентицидів.

Про це ідеться у фітосанітарному звіті Держпродспоживслужби.

За видовим складом переважають полівки, миша лісова, миша жовтогорла і хатня.
У посівах озимих зернових виявляють від поодиноких до 3 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі, на озимому ріпаку — 1-4 колоній на гектарі.

У багаторічних травах, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях обліковують 2-6 (іноді до 9) жилих колоній гризунів на гектарі.

«На неорних землях у Донецькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Херсонській областях обліковують також курганчикових мишей, які зелені не споживають, а харчуються насінним кормом із культурних та диких злаків. За даними спеціалістів кількість курганчиків на 1 гектар становить 2», — ідеться в повідомленні.

Також на 7-40% обстежених площ озимої пшениці борошнистою росою уражено 1-6 % (максимум 11-15 %) рослин у Київській та Тернопільській областях. Септоріозом, гельмінтоспоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями уражені 1-8% рослин у слабкому ступені.

Гельмінтоспоріозом уражено 2-6% посівів озимого ячменю. В Івано-Франківській, Черкаській областях ринхоспоріозом — 3% рослин.

Пероноспороз, фомоз, альтернаріоз та біла плямистість уразили повсюди 2-14% рослин озимого ріпаку.

Аграрії здійснюють фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 3°

Вітер

2.5м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%