На ринку живця впали ціни

5 грудня 2017 538 0
Поросята
Kurkul.comПоросята

Зима розпочалася зі зниження цін на живець свиней забійних кондицій. Так, середня цінова позначка понизилася до 45 грн/кг. Це на 1,5% менше, ніж тижнем раніше. Про це повідомляє Асоціація «Свинарі України».

Так, закупівельники зазначають, що основна торгівля кондиційними тваринами ведеться у межах 43-46 грн/кг. При цьому максимальна цінова позначка та навіть дорожча пропозиція на ринку присутня, але носить переважно декларативний характер.

Найнижчі ціни на свинину живою вагою фіксують у західних областях. Основним чинником, який тисне на закупівельну ціну залишається вкрай послаблена торгівля на тлі сезонно активнішої пропозиції свинини. Більшість м’ясопереробників прогнозують стабілізацію цін у найближчі пару тижнів та продовження низхідного руху в кінці року або ж їх безупинне послаблення.

«Враховуючи суттєву розбіжність цін, згадані обставини та настрої операторів ринку, найвірогіднішим розвитком подій у короткостроковій перспективі буде консолідація котирувань на усій території країни. Проте відбутися вона може як за рахунок реабілітації найнижчих котирувань до середнього по країні, так і за рахунок послаблення цін закупівлі у Центрі та на Сході до рівня Західної України. Виробники, традиційно, налаштовані на підвищення цін на свиней живою вагою, на противагу песимістичнішим настроям представників м’ясопереробної галузі. Тож однозначно сказати, що крива цін у кінці року повторить її рух у 2016 р. чи 2015 р. не можна. Проте, як і в кінці попередніх років цінові коливання, найвірогідніше, будуть низьковолатильними», — зазначають аналітики АСУ.

Виконано за допомогою Disqus