Продати паї хочуть 20% їх власників — експерт

31 серпня 2015 102 0
Продати паї хочуть 20% їх власників — експерт
Кurkul.comПродати паї хочуть 20% їх власників — експерт

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні знімати поки рано. Про це в інтерв'ю «Главкому» сказав голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк.

«З одного боку, існує маса людей, у яких є приватна власність, і які не можуть нею розпоряджатися через мораторій. Це викликає питання: а чи відповідає це Конституції? Однозначно нам необхідно дати можливість цим людям — власникам паїв розпоряджатися майном. З іншого боку, не можна ігнорувати соціальний аспект, оскільки для 90% власників паїв це єдиний значимий актив. Так, вони зараз отримують півтонни-тонну зерна на цей актив, але не будуть і цього отримувати, якщо продадуть землю», — переконаний експерт.

На його думку, відбулися девальвація національної валюти, зростання тарифів на комунальні послуги, зростання цін на енергоносії, активи зараз не в найкращій кондиції, вони знаходяться ближче до нижчої межі вартості.

«Якщо у таких обставинах відпустити ринок землі та скасувати мораторій, ми отримаємо не найкращу ситуацію. Відповідно до соцопитувань, 20% власників паїв нібито зголосилися продати їх. Думаю, десь так воно і буде. І ось, продадуть вони паї, гроші витратять на покупку вугілля і дров на опалювальний період або на оплату рахунків за газ, і через рік-два, коли ці гроші закінчаться, ми отримаємо людей, які будуть говорити, що тепер їм нема за що жити», — сказав експерт.

Виконано за допомогою Disqus

- 4° ... - 7°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

91%