Для запуску ринку землі необхідна законодавча база

31 серпня 2015 106 0
Для запуску ринку землі необхідна законодавча база
Кurkul.comДля запуску ринку землі необхідна законодавча база

Для запуску ринку землі в Україні потрібна законодавча база. Про це в інтерв'ю «Главкому» сказав голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк.

За його словами, законодавча база для ринку землі не підготовлена. Відсутній закон про обіг землі, про консолідацію земель.

«Ми не розуміємо, того, що якщо є поле, розділене на паї, як виставити запобіжники від рейдерства, як виключити можливість скупок паїв на полі в шаховому порядку, щоб «поставити на коліна» орендаря, який це поле обробляє. Лотом повинно бути поле, а не пай, ми всі це розуміємо, але це ніде не прописано в законі. Законодавча робота, на жаль, якщо її уявити у вигляді графіка, активізується вгору, до максимальної точки, за півроку до зняття мораторію. А коли Верховна Рада України вирішить мораторій продовжити, все опуститься до нуля — в один момент дискусія про землю в суспільстві затихне і відновиться знову, за півроку до зняття мораторію. Програма-мінімум, навіть якщо Верховна Рада ухвалить рішення про продовження мораторію — зробити все, щоб не зупинити дискусію в суспільстві і прийняти всі закони, необхідна для дії ринку», — сказав він.

Він додав, що зараз складно сказати, скільки коштує земля. Усе глибоко в тіні. Формально мораторій досяг свого абсолюту, і зараз заборонено будь-які транзакції.

«Коли мораторій вперше ввели — були «вікна». Вони методично забивалися. Зараз немає жодних «вікон» і чистих юридичних схем, щоб купити або продати сільгоспземлі, у країні немає. Не можна сказати, скільки коштує земля, це заборонений товар», — сказав Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus

- 1° ... - 5°

Вітер

2.5м/с

Опади

6.1мм

Вологість

100%

Матеріали за темою