Україна нарощує експорт фруктів і ягід до ЄС

7 грудня 2017 451 0
Ягоди
pixabay.comЯгоди

Імпорт українських свіжих фруктів і ягід на європейський ринок продовжує зростати. Про це повідомила прес-служба ФАО.

У Європейському Союзі вже вирощуються свіжі фрукти і ягоди у великих кількостях, але споживчий попит набагато випереджає внутрішнє виробництво.

ЄС є швидким та динамічним ринком, враховуючи щорічну вартість імпорту свіжих дрібних фруктів в розмірі €641 млн і середньорічне зростання на 14,9 % за останні п'ять років.

Експорт України в ЄС в середньому становить €3,4 млн/рік, а це всього 0,5 % від імпорту ЄС. Такі показники вказують на величезні можливості для України збільшити свою частку.

Однак вихід на європейські ринки також вимагає дотримання правил торгівлі ЄС і застосування чітких ринкових стандартів в питаннях упаковки і маркетингу.

Для підтримки країн у питаннях розширення доступу сільськогосподарської продукції на міжнародних ринках, ФАО реалізує Регіональну ініціативу з розвитку агропродовольчої торгівлі та доступу до міжнародних ринків.

«В рамках Ініціативи ФАО працює з Міністерством аграрної політики та іншими зацікавленими сторонами в Україні, щоб розвивати їх можливості щодо розширення експорту продуктів садівництва на ринки ЄС», — сказала економіст ФАО Ірина Кобута.

Виконано за допомогою Disqus