На Чернігівщині впровадили аграрні розписки

19 січня 2018 167 0
Документи
pexels.comДокументи

Відтепер аграрії Чернігівської області зможуть скористатися новим механізмом отримання коштів. Про це повідомив прес-клуб «Українська перспектива».

Читати по темі:  Kurkul.com повідомляє у кого проконсультуватися про аграрні розписки у регіонах

«У нас великий потенціал. Але проблема, з якою стикаються малі та середні сільгоспвиробники, — це нестача фінансових ресурсів», — зазначила виконуюча обов’язки першого заступника голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко.

За інформацією виконуючого обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олега Крапивного, впродовж останніх років на проведення посівних кампаній та збирання врожаю аграрії області використовують близько 10 млрд. грн.

«90 % із них складають власні кошти, а понад 1 млрд грн вони залучають у вигляді кредитів», — пояснив він.

Олег Крапивний додав, що без додаткового фінансування зменшується закупівля мінеральних добрив, засобів захисту рослин, насіння, оновлення техніки відбувається не так, як має бути.

За словами Юлії Свириденко аграрії області неодноразово стикалися з проблемами беручи кредити. До того ж банківські кредити зазвичай оформляють впродовж тривалого часу, вони є досить дорогими.

«Думаю, аграрні розписки — це буде конкуренція тим дорогим коштам, які не дають плідно розвиватися нашому виробництву», — зазначив заступник голови Чернігівської облради Арсен Дідур.

Ще в листопаді 2017 р. Олег Крапивний провів зустрічі з аграріями та їх потенційними кредиторами, розповів про можливості та особливості роботи нового фінансового інструменту.

«24 січня стартують 10 семінарів-тренінгів на районному рівні, які охоплять сільгоспвиробників 22 наших районів. І я знаю, що на сьогоднішній день уже є підприємства, які чекають старту нової програми, щоб узяти в ній участь», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus