Херсонські аграрії планують повністю забезпечити Україну рисом

23 січня 2018 379 0
Рис
Kurkul.comРис

Якщо розвиток галузі і надалі відбуватися такими темпами, то Україна повністю відмовиться від імпорту рису. Про це повідомляє khersondaily.com.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександра Паливоди, однією з головних задач області є заміщення імпортного рису продукцією власного виробництва.

«Наш рис вже зараз успішно експортується до інших країн та є затребуваним на міжнародному ринку, оскільки має високу якість, яка відповідає міжнародним стандартам. Тому у нього є всі шанси стати брендовою культурою Херсонщини, поряд з херсонськими кавунами, помідорами та цибулею», — зазначив Олександр Паливода.

Фермери почали не лише активно відновлювати зрошувані чеки для вирощування рису, а й впроваджують систему крапельного зрошення на своїх плантаціях. Олександр Паливода додав, що кардинальне удосконалення рисової галузі буде відбуватися у відповідності до найновіших технологій вирощування цієї культури.

За його словами, у 2016 р. під рис було відведено 7,5 тис. га, у 2017 р. — 7,8 тис. га. При цьому урожайність у 2016 р. становила 54 ц/га, а у 2017 р. зросла до 57 ц/га.

Виконано за допомогою Disqus