Фермери Львівщини отримали можливість користуватись аграрними розписками

24 січня 2018 110 0
Колоски у долоні
Kurkul.comКолоски у долоні

Фермери Львівщини з 23 січня отримали можливість користуватись аграрними розписками, які дозволяють вирішити відразу два нагальних питання. По-перше, дозволяють місцевим фермерам отримати потрібні їм товарні чи фінансові позики під заставу майбутнього врожаю. А по-друге, роблять це в стислі терміни, повідомляє прес-клуб «Українська перспектива».

Сьогодні в області працює близько 800 фермерських господарств. У середньому кожне з них обробляє близько 60 га. Хоча є й такі, які господарюють на 2–3 тис. га. Їх внесок у сільськогосподарське виробництво області складає 10–11 %. Щоб підвищити такий показник, необхідні додаткові кошти, які можна отримати саме за допомогою аграрних розписок.

«Сільське господарство особливо відчуває нестачу коштів навесні. Завдяки впровадженню аграрних розписок на Львівщині, агровиробники отримують змогу повертати кошти не лише в грошовій, а й у товарній масі», — заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Крім того, можливості аграрних розписок цікаві не лише сільгоспвиробникам, але й надавачам матеріально-технічних ресурсів. Вони спрощують доступ їхньої продукції до аграріїв і дозволяють останнім активніше використовувати їх та підвищувати врожайність сільгоспкультур. Таким чином, новий фінансовий інструмент сприяє розвиткові не лише аграрної галузі, але й суміжних із нею.

Варто зазначити, що галузева особливість Львівщини надає можливість розширити коло діяльності нового інструменту фінансування й на інші сектори сільського господарства. Адже тут протягом року зросло виробництво ріпаку та кользи на 48,6 %, на 6,2 % — плодових та ягідних культур, на 4,6 % — картоплі, на 1 % — овочів. На 3,9 % зросли обсяги продукції у тваринництві

Виконано за допомогою Disqus