Овочі «борщового набору» стрімко дорожчають

25 січня 2018 165 0
Овочі борщового набору
pixabay.comОвочі борщового набору

З початку тижня на ринку спостерігається стрімке подорожчання овочів. Найбільше в ціні зросли морква та буряк. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

За кілька днів морква зросла в ціні більш, ніж на третину, на гуртових ринках морква пропонується в середньому по 5,5-6,0 грн/кг. Майже в півтора рази за останній тиждень подорожчав і буряк. Станом на 24 січня, він коштує 5,0-7,0 грн/кг.

Ціна на капусту теж зростає. Вона вже сягає відмітки 3,5-5 грн/кг.

Від початку тижня, ціни на картоплю зросли на 7-10 %, станом на 24 січня картопля коштує 3,5-4,5 грн/кг. Ціна на цибулю перебуває в межах 3,2-4,2 грн/кг і є на 5 % вищою, ніж на початку поточного тижня.

Учасники ринку вважають, що капуста дорожчає через небажання виробників продавати продукцію. Вони сподіваються на подальший ріст цін.

Подорожчання моркви та буряку експерти пов’язують зі скороченням запасів в сховищах. І виробники і гуртові компанії вважають, що в найближчій перспективі ситуація із пропозицією українських коренеплодів може лише погіршиться, тому що продукція досить погано зберігається і відсоток відходів є більшим, ніж передбачалось на момент закладання в сховища.

Ціни на картоплю та цибулю підскочили через проблеми з логістикою, які стали наслідком погіршення погодних умов.

Виконано за допомогою Disqus