Кролеферми закриваються через виродження порід

25 січня 2018 207 0
Кролик у руках
Kurkul.comКролик у руках

В Україні господарства, що вирощують кролів, закриваються через виродження на фермах. Про це повідомив власник ФГ «Ковчег-2006» Федір Капелюшний в інтерв’ю Kurkul.com .

Читати по темі:  «Федорів «Ковчег», або історія племінного розплідника кролів».

«У нас дуже велика проблема в Україні з кролівництвом, із тим, що не має припливу «нової крові». Нехай будуть ті самі породи, але ж потрібна інша кров — селекція. Купуємо кролів у нашому регіоні але, буває, що починаю досліджувати родовід, а тварина — моя. Тому часто відбувається виродження на фермах. Я знаю, що деякі господарства закрилися через це», — повідомив Федір Капелюшний.

Чоловік займається розведенням кролів. Зараз на фермі утримується півтисячі тварин.

«Основний напрям діяльності — виведення, схрещення та репродуктивне розведення. Зараз вирощуємо 15 різних порід кролів — це полтавське срібло, білий панон, «строкачі» (строкатий німецький велетень — ред.), каліфорнійські та інші. Особлива гордість — порода, яку ми вивели самостійно, називається новопавлівська білооста», — розповідає фермер.

За його словами реєстрація — складна процедура, в матеріальному плані у тому числі. Потрібно мати, як мінімум, 500 однотипних кролиць, щоб була підстава зареєструвати породу.

Виконано за допомогою Disqus