Що змінить закон про тимчасово окуповані території для фермерів сходу

31 січня 2018 110 0
Стелла на в'їзді в Донецьку область
Kurkul.comСтелла на в'їзді в Донецьку область

З моменту набуття чинності закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» сільгоспвиробники та мешканці сходу мають бути готовими до нових сценаріїв у своїй роботі та житті. Про це йдеться в матеріалі «Закон про Донбас: що зміниться для місцевих фермерів?» від Kurkul.com.

Новий закон передбачає три зони в рамках Донецької та Луганської областей: окуповані території, райони проведення заходів для забезпечення національної безпеки й оборони та зони безпечності.

«При загалом зрозумілому алгоритму взаємодії на окупованих територіях, в інших зонах є низка питань щодо окремих правових режимів для кожної із них. Із закону зрозуміло, що дозвіл на доступ до цих зон надаватиме командування Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України. Щодо зон безпеки, то в законі прописано: їхні кордони динамічні, можуть видозмінюватися залежно від ситуації і визначаються знову ж таки керівником генерального штабу ЗСУ за поданням цього командувача Об’єднаним штабом. Хто і як надає дозвіл на доступ у цю зону — невизначено законом», — коментує адвокаційний координатор БФ «Право на захист» Дарина Толкач.

За її словами через те, що алгоритм повідомлення людей теж не прописаний у законі, через неінформованість фермери ризикують опинитися заручниками ситуації зі всіма наслідками.

Згідно з законом, силовики тепер зможуть використовувати зброю чи інші засоби, закріплені за ними, затримувати людей і доставляти їх у поліцію до з’ясування обставин, перевіряти документи, оглядати особисті речі.

Військовим також надали право затримувати автівки чи с/г техніку, обмежувати чи забороняти рух транспортних засобів, пішоходів на окремих територіях. Крім того, новий закон дозволяє силовикам проникати й займати житлові, комерційні приміщення, а також використовувати транспортні засоби, які належать фізичним особам і підприємствам із метою проведення заходів безпеки й оборони.

Виконано за допомогою Disqus