На Буковині з 30 січня вступили в дію аграрні розписки

31 січня 2018 292 0
На Буковині впровадили аграрні розписки
pixabay.comНа Буковині впровадили аграрні розписки

На Буковині аграрії отримали новий інструмент фінансування малих та середніх сільгоспвиробників — аграрні розписки, які впровадили в області 30 січня. Про це повідомляє національний прес-клуб «Українська перспектива».

За інформацією заступника голови Чернівецької ОДА Ігоря Богатирця, в області до останнього часу не була налагоджена дієва система співпраці місцевих сільгоспвиробників із кредитними та банківськими установами.

«Ставки за кредитами достатньо високі і для великих сільськогосподарських підприємств, а для малих і середніх фермерських господарств вони й зовсім непідйомні. Це 25–35 % і навіть вище. Зрозуміло, що кредитна установа хоче перестрахуватися, тому й піднімає такі ставки, але вони на сьогодні неефективно працюють», — повідомив він.

У 2017 р. обсяг валової продукції сільського господарства Чернівецької області зріс на 5,1 % і становив 4504,2 млн. грн. Обсяг продукції рослинництва збільшився на 9 %. Зростає поголів’я великої рогатої худоби, свиней, кіз та овець. Обсяг продукції рослинництва, виробленої торік сільськогосподарськими підприємствами, збільшився на 24,1 %.


«Усім зрозуміло, що сільськогосподарська галузь без сучасних технологій та без сучасних інноваційних вливань працює не так ефективно, як би ми цього хотіли. Саме тому Буковина з інтересом оцінює можливості нового фінансового інструменту», — додав Ігор Богатирець

Усього на Буковині працюють 670 фермерських господарств і понад 176 тис. особистих селянських господарств. У господарствах населення зосереджено 72,6 % сільгоспугідь.

Виконано за допомогою Disqus