На Луганщині запровадили новий кредитний інструмент для аграріїв

8 лютого 2018 118 0
Новий інструмент фінансування агросектору запроваджено на Луганщині
pixabay.comНовий інструмент фінансування агросектору запроваджено на Луганщині

На Луганщині запровадили новий кредитний інструмент для аграріїв, який буде діяти на підконтрольній Україні частині області. Презентація аграрних розписок відбулась 7 лютого в Сєвєродонецьку. Про це повідомляє Національний прес-клуб «Українська перспектива».

«Це новий перспективний інструмент залучення товарних та фінансових ресурсів у сільськогосподарське виробництво, як рослинницької, так і тваринницької продукції. Аграрні розписки убезпечать аграріїв від ризику зростання відсоткових ставок, коливання курсу іноземних валют, та нададуть необхідні ресурси для проведення сільськогосподарських робіт», — оцінив важливість нового інструменту заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Вадим Данієлян.

На презентації відзначили вчасність та доречність впровадження аграрних розписок в області. Адже торік, навіть за несприятливих погодних умов луганські аграрії зібрали понад 1,3 млн т зернових із врожайністю 34,1ц/га. З цим показником Луганщина посіла четверте місце серед восьми областей степової зони України. Валовий збір технічних культур 2017 р. в області склав 621 тис. т, з яких 605 тис. т припали на соняшник. Ця культура вирощується тут традиційно й забезпечує високу врожайність.

До роботи з новим фінансовим інструментом долучаються і кредитори, які готові надавати місцевим сільгоспвиробникам фінансові та матеріально-технічні позики.

Серед них — відома міжнародна компанія Syngenta, яка активно працює на українському аграрному ринку й однією з перших почала використовувати у своїй практиці аграрні розписки.

За словами керівника Програми IFC з розвитку фінансування агросектору Лії Сороки, досвід восьми українських пілотних регіонів, де вже випробувані аграрні розписки, доводить їх ефективність. Саме тому тому його варто запозичувати й сільгоспвиробникам Луганщини.

 

Виконано за допомогою Disqus