Збільшення зембанку не в пріоритеті британських фермерів

2 лютого 2018 100 0
Пол Ленгфорд, виконавчий директор компанії Lincolnshire Field Products
Kurkul.comПол Ленгфорд, виконавчий директор компанії Lincolnshire Field Products

Виконавчий директор компанії Lincolnshire Field Products Пол Ленгфорд, який вже 37-й рік працює у сільському господарстві,розповів, що краще для його господарства збільшувати оборотний капітал, а не вкладати кошти в купівлю землі. Про це йдеться в інтерв’ю «Скільки коштує земля в Британії та чи престижно бути англійським фермером» на Kurkul.com.

«Ми, звичайно, хочемо збільшувати земельний банк, але це не є пріоритетом. Я вважаю краще збільшувати оборотний капітал, вкладати гроші в техніку, в технології», — розповів фермер.

За його словами, річний оборот коштів від рослинництва за рік становить 55 млн фунтів.

Ціна на землю у Великій Британії залежить від її якості. Найдорожча — та, на якій вирощують картоплю та овочі. Земля нижчої якості — це та, на якій вирощують коренеплоди (цукровий буряк, моркву). Існує третій вид землі, на ній вирощують зернові, ріпак, горох.

«У середньому 1 акр землі (0,4 га) коштує 14 тис. фунтів (близько 552 тис. грн — ред.). Це якщо говорити про землю дуже хорошої якості для картоплі та овочів. Якщо орендувати землю, то це, знову-таки, залежить від того, яку культуру орендар буде там вирощувати. Якщо це картопля, овочі — вартість оренди буде вищою, бо картоплю можна вирощувати на одних і тих же ґрунтах 6-8 років. Але в середньому оренда землі — це 200-250 фунтів за акр на рік (близько 7,8-9,8 тис. грн за 0,4 га на рік)», — повідомив Пол Ленгфорд.

Наразі у власності господарства 350 акрів землі (141 га), а всього обробляють 18,5 тис. акрів (7,5 тис. га).

Виконано за допомогою Disqus