Стандарти виноградно-виноробної галузі продовжено на рік

6 лютого 2018 204 0
Стандарти виноградно-виноробної галузі продовжено до 2019 р.
pixabay.comСтандарти виноградно-виноробної галузі продовжено до 2019 р.

Наказом № 28 «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») задовольнив звернення НЦ «Українського інституту вина» та Корпорації «Укрвинпром» щодо подовження дії міждержавних стандартів (ГОСТів), якими керуються виробничі лабораторії підприємств. Про це повідомляє прес-служба «Укрвинпрому».

Цим наказом відновлюється до 01.01.2019 р. дія в Україні національних нормативних документів, що стосуються виробничих процесів виготовлення ігристих та тихих вин, виноматеріалів, коньяків та коньячних спиртів.

Раніше Кабінет Міністрів України скасував дію міждержавних стандартів, розроблених до 1992 р. Це призвело до того, що важливі для функціонування галузі нормативні документи були скасовані без заміни. Це могло призвести до припинення роботи всієї виноградно-виноробної галузі України.

«Виноградно-виноробна галузь України могла б зупинитися, якби ми вчасно не зреагували, а ДП «УкрНДНЦ» не підписав відповідний наказ. Нам необхідно консолідувати усю галузь та розробити нормативні документи, які замінять попередні застарілі державні стандарти», — повідомив директор НЦ «Український інститут вина», генеральний директор Корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

«Українським інститутом вина» та Корпорацією «Укрвинпром» 01 лютого було ініційовано проведення позачергового засідання Технічного комітету ТК 179 «Продукція садів, виноградників і виноробна продукція», на якому було підтримано пропозицію продовжити термін дії вищезазначених стандартів.

Виконано за допомогою Disqus