Не ГМ ріпак викликав розкол серед фермерів США

6 лютого 2018 131 0
 Не-ГМ ріпак завойовує ринки США
Kurkul.com Не-ГМ ріпак завойовує ринки США

Відсоток фермерів у США, які негативно ставляться до ідеї продуктів харчування з міткою «не містить ГМО» досить великий. Але сільськогоспвиробникам ігнорувати такі ринкові сигнали все ж не можна, повідомляє news.agropages.com.

Саме тому компанія Cibus розробила насіння ріпаку SU, яке толерантне до сульфонілсечовинних гербіцидів без втручання в геном рослини. У США це насіння продається з 2016 р. Сьогодні площі під SU ріпаком в північній Дакоті постійно зростають через великий попит на не-ГМ ріпакову олію.

Компанія розвинула гербіцидну толерантність у насінні SU ріпаку без трансгенного втручання з власною методикою селекції Rapid Trait Development.

«По суті, метод є більш точною формою мутагенезу. Це дозволяє зайняти свою нішу на ринку, оскільки попит на споживчому рівні на не ГМ-продукцію значний», — розповідає віце-президент та генеральний директор канадського відділення «Cibus» Девід Сіппелл.

Уже цієї весни ріпак SU буде вирощуватися на комерційній основі в Канаді.

«На сьогодні ми отримуємо багато позитивних відгуків про наш продукт. Порівняно з 2016 р., минулого року ми мали майже втричі більші продажі. Цього року очікуємо, що тенденція збережеться. Зараз ми маємо виробничий контракт з Bunge в Гарроубі (штат Мен). Крім того, багато компаній у Канаді вже зацікавилися нашим ріпаком», — розповідає віце-президент та генеральний директор канадського відділення «Cibus» Девід Сіппелл.

У перший рік свого існування на канадському ринку Cibus зосередить свої продажі насіння в західній частині Манітоби та східному Саскачевані, у регіоні навколо заводу Harrowby Bunge.

Виконано за допомогою Disqus