Рада не підтримала передачу земель ОТГ та легалізацію сімейних ферм

7 лютого 2018 1988 0
Верховна Рада відхилила законопроект № 7363
dw.comВерховна Рада відхилила законопроект № 7363

Верховна Рада відхилила законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств та деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин». Законопроект № 7363 не набрав у першому читанні необхідних 226 голосів. Про це повідомляє БізнесЦензор.

Окрім передачі земель об’єднаним територіальним громадам, законопроект мав на меті створення правових передумов для легалізації фермерських господарств, у тому числі сімейних. Такі господарства могли б отримати статус фізичної особи — підприємця — виробника сільськогосподарської продукції зі встановленням пільгового порядку сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску.

Читати по темі: Законопроект № 7363: чи бути фермерському щастю?

За підрахунками авторів законопроекту, від 200 тис. до 1,1 млн особистих селянських господарств могли б отримати статус суб’єкта підприємницької діяльності (сімейних ферм) без створення юридичної особи й бути повноцінними учасниками аграрного ринку.

Проект закону № 7363 пропонував внести зміни в понад тридцять законодавчих актів, у тому числі до Податкового кодексу, земельного законодавства та закону про місцеве самоврядування. Зокрема, пропонувалося передати повноваження щодо розпорядження землями державної власності, які перебувають за межами населених пунктів, об’єднаним територіальним громадам.

Виконано за допомогою Disqus