Зростання кредитних ставок зумовлює дефіцит коштів на проведення посівної 2018

15 лютого 2018 198 0
Зростання кредитних ставок зумовлює дефіцит коштів на проведення посівної 2018
Kurkul.com

Kurkul.com проаналізував основні ризики та тенденції посівної 2018 для фермерів. Детальний звіт та прогнози від фермерів і експертів читайте скоро на сайті.

У спецпроекті проаналізовано п’ять основних складових посівної кампанії на 2018 р.:

  • Податкове навантаження і оплата праці

Витрати на оплату праці у 2018 р. збільшилися на 15 %, тому що з 1 січня мінімальна заробітна плата зросла на 523 грн — до 3723 грн. Підвищення мінімальної зарплатні тягне за собою зростання податкового навантаження на фонд заробітної плати.

«Мінімальна заробітна плата підвищилась, а з нею і податкове навантаження. Це відчувається особливо взимку, коли роботи менше, а податки ті ж самі», — зазначає заступник директора ФГ «ТВК» (Черкаська область) Володимир Топалов.

Читати по темі: Платити навіть за дітей — коментарі до закону про ЄСВ

  • Фінанси

Для фінансування посівної кампанії багато фермерів змушені кредитуватися.

Якщо у 2016 р. Національний банк України знизив облікову ставку за кредитами до 14 %, то з 26 січня 2018 р. вона виросла до 16 %. За теорією НБУ, підвищення облікової ставки втримає ріст інфляції, яка протягом останнього року виросла майже на 14 %. Зрозуміло, що вища ставка робить «дорожчими» гроші у банках, відтак відсотки за займані гроші зростуть.

Читати по темі: Масонська ложа: хто і як таємно розподіляє фермерський мільярд?

  • Добрива

На додачу до проблем з фінансами, аграрії у цьому році гостро відчули нестачу добрив. Станом на 26 січня 2018 р. забезпеченість мінеральними добривами всього по Україні складає лише 32 %. Виходом для тих, хто не закупив добрива завчасно, стала весняна кампанія з продажу мінеральних добрив українського виробництва від ПАТ «Аграрний фонд».

Читати по темі: Отримати добрива Аграрного фонду можна протягом двох днів

  • Насіння

У 2017 р. сертифікація насіння стала платною. За словами виконавчого директора Насіннєвої асоціації України Сюзанни Григоренко,така процедура — це державний контроль і додаткове підтвердження відповідності, чіткість та достовірність у встановленні показників і норм якості насіння як продукції, що постачається на внутрішній та зовнішній ринок. А для фермера — впевненість у безпечності та дотриманні вимог до якості насіння, зменшення ризиків отримання поганого врожаю.

  • Сприятлива осінь і малосніжна зима

Думки фермерів, щодо питання про стан озимини зійшлися на тому, що малосніжна зима завдала їм шкоди.

«Звісно тепла зима не сприяла росту. Снігу майже немає, вітри, морози. Зараз стан посівів задовільний, але заморозки можуть все зіпсувати», — розповідає  головний агроном агрофірми «Могутнє» (Кіровоградська область) Максим Підбицький.

На думку заступника голови Всеукраїнської Аграрної Ради Дениса Марчука, ситуація, що останніми днями склалася із посівами озимих культур, може завдати значних збитків агровиробникам.

Більше читайте вже завтра на Kurkul.com у матеріалі «Олдскул чи хардкор? Якої посівної чекати фермерам».

Виконано за допомогою Disqus