Сульфат амонію зросте в ціні на третину

9 березня 2018 678 0
Сульфат амонію виробництва «ЩьолкіноАзот»
polimaks.ruСульфат амонію виробництва «ЩьолкіноАзот»

Заборона імпорту сульфату амонію з РФ змусить виробників купувати сірковмісні добрива на азійських ринках, де вони суттєво дорожчі. Приміром, кристалічний сульфат амонію (здебільшого слугує сировиною для хімічних виробництв) в поточному році подорожчає на 25-33%, говорять експерти. Про це повідомляє agroday.com.ua.

Частка цієї продукції з РФ до заборони була реально високою і складала за підсумками 2017 року, за даними Держстату, 64%. Всього ж імпортовано було в минулому році 338 тис. тонн сульфату амонію. До того ж, обсяги імпорту цього добрива зростають — воно користується попитом у аграріїв. За останній рік його зовнішні поставки збільшились на 26%.

Експерти пояснюють попит тим, що в Україні багато грунтів, збіднілих на сірку. І саме сульфат амонію збагачує землю цим елементом. Застосовують таке добриво сільгоспвиробники зернових, олійних, картоплі та інших культур.

Сульфату амонію, за офіційною статистикою, виробляється в Україні дійсно мало — тому що виробничі потужності по його виготовленню обмежені. Згідно інформації Держстату, в 2017 році його вироблено лише 48 тис. тонн в перерахунку на азот (приблизно 230 тис. тонн добрив).

Читати по темі: Весною на українських аграріїв чекає дефіцит сірковмісних добрив

І обсяги виробництва, на відміну від імпорту, скорочуються: в 2017 році — на 16%, а в січні 2018 року — ще на 16% (відповідно проти 2016 року та проти січня 2017-го). Фахівці кажуть, що всього в Україні чотири виробники сульфату амонію, але їх виробничі потужності сьогодні обмежені. Один з найбільш активних зараз виробників — «УкрТехноФос» — виробив у минулому році, зі слів голови наглядової ради цієї групи компаній Володимира Рудого, лише 120 тис. тонн гранульованого сульфату амонію.  

У зв’язку з забороною імпорту з Росії, схоже, збільшаться обсяги постачання сульфату амонію в Україну з інших країн. Певно, зростуть і ціни на такі добрива. Володимир Рудой прогнозує, що, приміром, кристалічний сульфат амонію в поточному році подорожчає на 25-33%. Зокрема тому, що закуповувати цю сировину виробники будуть вимушені на більш дорогих зовнішніх ринках. Скоріш за все — на азійських.

Виконано за допомогою Disqus