Інтенсивне використання гербіцидів викликає в бур’янів стійкість до препаратів

18 лютого 2018 122 0
Лисохвост луговий
herbarium.infoЛисохвост луговий

Одна з найбільших статей витрат фермера — боротьба з бур’янами за допомогою хімічних засобів. Серйозну загрозу для полів і врожаю несе те, що останнім часом певні рослини розвинули стійкість і імунітет до препаратів. Дати оцінку чинникам, які впливають на поширення бур’янів і їх резистентність взялися британські вчені з Університету Шеффілда й Лондонського зоологічного товариства, повідомляє sciencedaily.com.

Науковці зібрали зразки лисохвосту з 132 полів на 70 фермах в Англії. Метою дослідження було встановлення, які ж фактори призводять до появи великої кількості цього бур’яну і його стійкості до гербіцидів.

«Провівши досліди в теплицях ми визначили, що 80 % відібраних зразків були дуже стійкими до всіх гербіцидів, які можуть використовуватися для контролю конкретного бур’яну в посівах пшениці», — заявив біолог і керівник дослідження Smart Crop Protection Пол Неві.

Він додав, що ступінь стійкості до гербіцидів передусім викликаний інтенсивністю їх використання. Водночас, змішування різних хімічних речовин або їх циклічне застосування також є малоефективними методами боротьби з бур’янами.

На думку вчених, з огляду на результати досвіду, аграріям необхідно змінювати підходи для боротьби з бур’янами в посівах сільськогосподарських культур, при цьому менше покладаючись на хімічні засоби контролю бур’янів.

Виконано за допомогою Disqus