Посіви озимих у США можуть загинути через посуху

22 лютого 2018 110 0
Посіви озимих у США можуть загинути через посуху

Міністерство сільського господарства США повідомляє, що відсутність опадів із кінця жовтня разом із надзвичайно низьким рівнем вологості верхнього шару грунту може призвести до втрати врожайності та навіть загибелі посівів озимої пшениці в ключових штатах (Канзас, Оклахома, Колорадо й Техас). Про це повідомляє agroinsurance.com.

За словами метеоролога з USDA Бреда Ріппей, південним регіонам необхідний дощ протягом наступних кількох тижнів, інакше значних втрат врожаю не уникнути.

«Сьогодні приблизно 45 % посівів озимої пшениці потерпають від засухи», — зазначив метеоролог.

На штати Канзас, Оклахома, Колорадо й Техас припадає майже 40 % посівів озимої пшениці в США. Служба моніторингу засухонебезпеки США у своєму останньому щотижневому звіті зазначає, що 100 % озимої пшениці в Оклахомі потерпають від посухи. У Техасі — 99 %, 72 % в Канзасі та 42 % в штаті Колорадо.

Бред Ріппей розповідає, що проблеми, пов’язані з відсутністю вологи, посилилися в деяких областях через пізню осінь та екстремальні коливання температури за останні кілька місяців.

В окремих штатах спостерігалися жорсткі коливання температури, починаючи від -20 Cо і нижче до +20 Cо. Крім того, у північній частині Техасу та значній частині західної Оклахоми за останні 90 — 120 днів майже не було опадів. В Амарілло, штат Техас, не бачили дощу понад 125 днів, побивши рекорд у 75 днів 1892 р.

«Відсутність опадів впливає на озиму пшеницю, пасовища, ставки та ріки. Якщо дощу не буде найближчим часом — наслідки будуть катастрофічні», — прогнозують в USDA.

Фахівець із зернових та кормових культур Ромуло Лоллато (штат Канзас) зазначає, що наступні кілька тижнів будуть вирішальними. Якщо аграрії не дочекаються дощу наприкінці лютого або початку березня, коли температура почне зростати, врожай почне дуже швидко гинути, оскільки в кореневій зоні зовсім немає вологи.

Виконано за допомогою Disqus