В ОАЕ вивели бджіл, стійких до холоду та спеки

24 лютого 2018 192 0
Нових бджіл вивели шляхом схрещення
Нових бджіл вивели шляхом схрещення

Науковці з ОАЕ вивели нову породу бджіл. Комахи дуже дуже витривалі, їм не страшні ні холоди, ні спека. Цю породу бджіл вивели схрещенням їхніх двох західноєвропейських родичів — лігустіки та країнської (карніка) бджоли. Про це повідомляють podrobnosti.ua.

Читати по темі:  Як мед, то ложкою, лопатою і бочкою: виставка «Бджільництво Слобожанщини 2018

«Вони взяли найкращі ознаки кожного виду і створили новий штам — «Саскатраз», — розповідає працівник компанії з розвитку бджільництва Шейх Салем Бін Султан Аль Квісімі.

У цих комах в генах закладена здатність виживати в екстремальних умовах. Незвичні комахи стали результатом 11-річної клопіткої праці, тисяч експериментів та досліджень.

Витратили на створення унікального виду склали $20 млн. Та бджолярі радіють — тепер медовому виробництву ніщо не загрожуватиме. Адже останні 4 р. бджоли у всьому світі масово гинули через поширення хвороб, використання пестицидів та знищення полів.

«Коли ваша бджола здорова та сильна, вона може долати труднощі — екологічні та сезонні. Тому ми запросили експертів із усього світу і створили новий штам бджіл. Це допоможе нам вирощувати більше бджіл за короткий час», — запевняє Шейх Салем Бін Султан Аль Квісімі.

Для витривалих комах побудували спеціальні вулики. Жодна негода їм не зашкодить.

 

Виконано за допомогою Disqus