Попри дотації птахівникам, курятина подорожчала майже на 30 %

109
0
Птахівники отримали 2 млрд грн дотацій у 2017 р.
wattagnet.comПтахівники отримали 2 млрд грн дотацій у 2017 р.

У 2017 р. на підтримку сільгоспвиробників було передбачено 6,3 млрд грн, з яких виробники тваринницької продукції отримали 4 млрд грн. Інші кошти розподілили на програму 20 % компенсації вартості української сільгосптехніки, на компенсацію кредитних ставок, та на розвиток хмелярства, посадку садів і ягідників. Загалом у 2017 р. дотації отримали 1 706 юридичних осіб. Про це повідомив президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, передає прес-служба АППУ.

Нагадаємо, цього року дотації фермерам розподілятимуть регіональні комісії, на чолі з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрацій.

Розподіл дотацій здійснювався відповідно до Порядку виділення коштів, затвердженого КМУ, згідно з яким птахівникам дозволили отримати 50 % від 4 млрд грн.

«Зазначу, що ціни на продукцію тваринництва не знизились, а навпаки виросли: курятина здорожчала на 28 %, телятина — на 33 %, яйця — на 24 %, молоко — на 21 %», повідомив Грігол Катамадзе.

Через формулу розрахунку дотацій підприємства, які займаються і рослинництвом, і тваринництвом (а це, як правило, всі середні та малі фермери), не отримали коштів. Майже половину всієї суми дотацій отримали два великі агрохолдинги.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus