Попри дотації птахівникам, курятина подорожчала майже на 30 %

27 лютого 2018 109 0
Птахівники отримали 2 млрд грн дотацій у 2017 р.
wattagnet.comПтахівники отримали 2 млрд грн дотацій у 2017 р.

У 2017 р. на підтримку сільгоспвиробників було передбачено 6,3 млрд грн, з яких виробники тваринницької продукції отримали 4 млрд грн. Інші кошти розподілили на програму 20 % компенсації вартості української сільгосптехніки, на компенсацію кредитних ставок, та на розвиток хмелярства, посадку садів і ягідників. Загалом у 2017 р. дотації отримали 1 706 юридичних осіб. Про це повідомив президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, передає прес-служба АППУ.

Нагадаємо, цього року дотації фермерам розподілятимуть регіональні комісії, на чолі з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрацій.

Розподіл дотацій здійснювався відповідно до Порядку виділення коштів, затвердженого КМУ, згідно з яким птахівникам дозволили отримати 50 % від 4 млрд грн.

«Зазначу, що ціни на продукцію тваринництва не знизились, а навпаки виросли: курятина здорожчала на 28 %, телятина — на 33 %, яйця — на 24 %, молоко — на 21 %», повідомив Грігол Катамадзе.

Через формулу розрахунку дотацій підприємства, які займаються і рослинництвом, і тваринництвом (а це, як правило, всі середні та малі фермери), не отримали коштів. Майже половину всієї суми дотацій отримали два великі агрохолдинги.

Виконано за допомогою Disqus