Урожай пшениці поб’є десятирічний рекорд — прогноз

7 вересня 2015 21 0
Урожай пшениці поб’є десятирічний рекорд — прогноз
Кurkul.comУрожай пшениці поб’є десятирічний рекорд — прогноз

Цей зерновий сезон почався з негативу. Якщо порівнювати з попереднім, 2015 р. в Україні характеризувався скороченням посівних площ під зерновими культурами у цілому. Зокрема, істотно знизилися посівні площі під кукурудзою і ячменем. За рахунок цього фермери розширили посіви більш рентабельних олійних культур. Більш того, у цьому сезоні врожайність всіх зернових виявилася нижчою торішньої, у зв'язку з погіршенням погодних умов, зазначає провідний експерт зернового ринку «УкрАгроКонсалт» Єлизавета Малишко, повідомляє «УкрАгроКонсалт».

Позитив: тим не менш, у порівнянні з попередніми оцінками, урожай зернових культур перевищив первинні очікування. Песимістичні прогнози скорочення внесення добрив і засобів захисту рослин виправдалися лише частково і позначилися на врожайності не таким істотним чином, як оцінювалося раніше.

Пшениця тільки вибивалася із загальної тенденції: площі під цією культурою істотно перевищили торішній показник. Більше того, оперативні дані Міністерства аграрної політики і продовольства України показали, що за врожайностю пшениця відстає від торішньої всього на 1,5-2%. Ці невеликі втрати були нівельовані розширенням посівних площ. У підсумку урожай пшениці може скласти 24,2 млн т, що не тільки істотно перевищує торішній (22,5 млн т), а й може виявитися найвищим за останнє десятиліття.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою