Частка промислового виробництва картоплі в Україні займає менше 5%

12 березня 2018 103 0
Частка промислового виробництва картоплі в Україні займає менше 5%
pixabay.comЧастка промислового виробництва картоплі в Україні займає менше 5%

За словами аналітика маркетингового агентства «Клеффманн Груп Юкрейн» Оксани Антонової, загальна кількість посівних площ під картоплею в Україні становить понад 1 млн га, водночас практично весь сегмент картоплі — 94% виробляється населенням. Про це вона розповіла під час IX Голландско-українського форуму з професійного картоплярства, повідомляє ukragroconsult.com.

За її словами, близько 5–7% від загального обсягу площ займають професійні господарства. Обсяг площ для професійного сегмента оцінюється на рівні 60 тис. га.

«Торік промисловим вирощуванням картоплі займалися господарства на площі близько 63 тис. га, тобто частка промислового виробництва займає менше 5 % від загального обсягу вирощування картоплі, що є найнижчим показником. В Україні близько 1,5 тис. господарств займаються вирощуванням картоплі, але професійним — не більше третини, тобто близько 400 підприємств», — зазначила експерт.

Оксана Антонова додала, що протягом останніх 3 років у сегменті індустріального вирощування картоплі виробничі площі залишаються стабільними. У середньому на переробку йде близько 6% продукції господарств, які здійснюють промислове виробництво, близько 20% повторно йде на насіння, а решту використовується в харчових цілях.

В останній виробничий сезон витрати на гектар господарств дещо зросли, зокрема, на фунгіцидну обробку. У продажах насіння картоплі лідирують голландські й німецькі компанії, частка локального насіння залишається на низькому рівні.

Виконано за допомогою Disqus