За кілька років вчені адаптують кіноа до вирощування в умовах Лісостепу

14 березня 2018 259 0
Кіноа на дослідній ділянці СНАУ
Kurkul.comКіноа на дослідній ділянці СНАУ

Науковці Сумського національного аграрного університету уже 2 роки вирощують кіноа на дослідних ділянках університету. Адаптують до кліматичних умов України, шліфують технологію вирощування, розробляють систему захисту посівів. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

«Наша мета — адаптувати культуру до вітчизняних умов вирощування, розробити оптимальну технологію та досягти максимальної урожайності у нашій кліматичній зоні. Тоді кіноа може зацікавити наших агровиробників, ставши ще однією перспективною нішевою культурою», — розповідає доцент кафедри рослинництва СНАУ Володимир Ільченко.

За його словами, потрібно ще 2-3 роки щоб виділити адаптивну технологію передусім для Лісостепу, адже університет знаходиться саме у цій зоні.

Він зазначає, що науковці мають у роботі декілька різних сортів кіноа, отриманих у рамках партнерської співпраці із зарубіжними колегами. Оскільки в Україні не зареєстровано жодного сорту цієї культури, одним із завдань кафедри рослинництва є визначення найбільш придатних сортів для наших умов вирощування та рекомендація їх до введення у виробництво.

Виконано за допомогою Disqus