Вирощування кіноа в Україні може стати перспективним бізнесом

5 квітня 2017 2270 0
Вартість продовольчого насіння кіноа сягає 300 грн/кг
kurkul.comВартість продовольчого насіння кіноа сягає 300 грн/кг

Першу партію насіння кіноа було вирощено й зібрано на базі навчально-наукового виробничого комплексу Сумського національного аграрного університету (СНАУ).

Учені переконані: ця культура має дуже великі перспективи в нашій країні, але треба трішки почекати.

Про експериментальний досвід вирощування екзотичної культури кіноа розповідає Kurkul.com у матеріалі «Їжа для астронавтів, або Досвід вирощування першої української ділянки кіноа».

Насіння кіноа NASA використовує для створення їжі космонавтів, тож українські фермери можуть цілком розраховувати на прибуток від вирощування цієї культури: вартість продовольчого насіння сягає 300 грн/кг.

Із насіння кіноа варять каші, отримують борошно, додають в салати, випічку, роблять напої.

До того ж, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що ця сільськогосподарська культура може зробити величезний внесок у забезпечення продовольчої безпеки у світі і на досягнення Цілей розвитку тисячоліття в цілому.

За словами економіста департаменту технічної співпраці FAO Андрія Ярмака, спроба виростити кіноа в Україні зумовлена не кліматом, а світовими тенденціями у харчуванні.

Світ є протеїново-дефіцитним, а кіноа — одне з найкращих джерел білку (його вміст у культурі сягає 16-20%).

«Крім того, насіння цієї культури багате на незамінні амінокислоти та фолієву кислоту, що робить його унікальним та дуже цінним. В усьому світі люди шукають способи покращити здоров’я, харчуватися краще, жити довше, і кіноа — продукт, який може у цьому допомогти», — говорить Андрій Ярмак.

Тому незважаючи на те, що зараз кіноа у світі вирощують відносно мало, експерт прогнозує стрімке зростання споживання цього продукту у найближчі 10 років.

Виконано за допомогою Disqus