Світовому ринку часнику загрожує ціновий колапс

21 березня 2018 404 0
Світовому ринку часнику загрожує ціновий колапс
pixabay.comСвітовому ринку часнику загрожує ціновий колапс

Збільшення Китаєм валового збору часнику в сезоні-2017 і надлишок його в сховищах створили величезний тиск на світовий ринок і призвели до обвалу цін. Аналітики не очікують зростання цін на часник до збору врожаю-2018. Про це повідомляє agroxxi.ru.

На думку китайських трейдерів, експортний бум часнику з їх країни у 2015–2016 рр. стимулював світових виробників часнику наростити виробництво. Низка фермерів, які до цього спеціалізувалися на інших овочах, перепрофілювалися і зробили ставку на часник. У результаті 2017 р. став провальним для світового ринку цієї культури.

У китайських ЗМІ пишуть, що виробники часнику повинні взяти на себе ініціативу по скороченню виробничих площ і зниження цін, інакше ситуація закінчиться світовим ціновим колапсом.

«Почався новий сезон. На ринок вийшло багато часнику з таких країн, як Домініканська Республіка, Пакистан і Бангладеш. Це призведе до зниження експортних цін на китайський часник. Нижчі ціни потягнуть за собою збільшення числа замовлень і простимулюють не тільки експорт, але й подальше нарощування виробництва», — попереджають китайські експерти.

Вони додають, що протекціоністська політика низки країн, які намагаються захистити свого виробника, не принесе бажаний ефект — експортні ціни на часник продовжать падіння. Перспективи на наступні два роки навряд чи можна назвати оптимістичними.

Довідково:

Протягом багатьох років китайський часник користується попитом в усьому світі. Обсяг експорту на ринки Південно-Східної Азії є найвищим, а в Європу — найнижчим. Китайський часник в основному експортується під національним брендом через порт Циндао. Основними імпортерами є Центральна й Південна Америка, Південно-Східна Азія та Європа.

Виконано за допомогою Disqus