Україна та ЄС розробили стратегію боротьби з АЧС

29 березня 2018 134 0
В ході засідання також звернули увагу на результати роботи з вивчення вірусу АЧС
Kurkul.comВ ході засідання також звернули увагу на результати роботи з вивчення вірусу АЧС

У Варшаві 26 березня відбулася зустріч міністрів сільського господарства та головних державних ветеринарних інспекторів держав – членів ЄС, України, Білорусі та Російської Федерації з комісаром ЄС з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Вітянісом Андрюкайтісом. Зустріч була присвячена темі «Африканська чума в Європі — майбутній світогляд». Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Важливе місце в ході роботи присвятили питанню стратегії вжитих заходів, пропозицій щодо підтримки з боку Європейської Комісії.

Учасники заходу відзначили, що для досягнення поставленої мети з ліквідації АЧС компетентні органи та уряди всіх країн повинні забезпечити:

  • прозорість при проведенні заходів;
  • проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення;
  • активну співпрацю ветеринарних служб на всіх рівнях — від центрального до регіонального;
  • проведення компанії з розбудови публічної свідомості серед суб’єктів господарської діяльності, що займаються розведенням та вирощуванням тварин, а також мисливців та працівників лісового господарства;
  • суворого дотримання та виконання вимог законодавства з ліквідації АЧС на національному та транскордонному рівнях.

Значна увага в ході засідання приділялася результатам роботи з вивчення генотипу та інших властивостей вірусу АЧС з метою створення засобів імунізації тварин від даного захворювання.

 

Виконано за допомогою Disqus