На Полтавщині створять медовий кластер

2 квітня 2018 335 0
На Полтавщині створять медовий кластер
Kurkul.com

У Полтавській області підписали меморандум про створення агропромислового бджільницького кластеру «Меди Межиріччя». Про це повідомляє AgroPolit.com.

У селищі Семенівка, що на Полтавщині, де проходила Перша Міжнародна конференція «Меди Межиріччя», присвячена медовому бізнесу, технологіям і регулюванню ринку бджолярства в Україні підписали меморандум.

«Мета сьогоднішнього заходу — створити кластер між бджолярським бізнесом, владою і громадськістю, забезпечити умови для розвитку цього важливого й іміджевого для Полтавщини і всієї України бізнесу. Ми знайшли себе й свідомо підписали меморандум, який накладає на нас певну фінансову відповідальність, тому що бджолярі нині потребують певної підтримки. Через обласну спілку пасічників зможемо створити окрему програму, яка дасть можливість поліпшити технічну базу й сприяти розвитку медової галузі на Полтавщині, яка експортоорієнтована», — зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

За словами, заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, в Україні немає кластерів по бджільництву. Полтавщина буде першопрохідцем.

За її словами, перевага кластеризації полягає в тому, що для мікровиробника, якими часто є пасічники, стане можливим вихід на цивілізовані ринки збуту.

Ядром кластеру виступає приватне сільськогосподарське підприємство «Дружба».

«За європейською практикою кластер будується від шести місяців до п’яти років. Перший крок у його формуванні ми зробили — підписали Меморандум про співпрацю між представниками бізнесу, влади, громадськості, освіти і науки», — розповів очільник сільгосппідприємства «Дружба» Сергій Семигреєнко.

Він додав, що з часом буде створена Рада директорів. Кластер буде зареєстровано як юридичну особу. До його складу входитимуть десять районів області.

 

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

96%