Експортна ціна меду не зростатиме найближчі два роки

19 квітня 2018 564 0
Найближчі два роки експортна ціна на український мед не зростатиме
pixabay.comНайближчі два роки експортна ціна на український мед не зростатиме

Перспектив для зростання експортної ціни на мед немає. Про це повідомляється на сайті  компанії Асканія-Пак.

«Такі перспективи виходять з того, які обсяги меду на поточний день ще залишилися на руках в українських пасічників й експортерів, і які можуть бути запропоновані на експорт до кінця поточного сезону (на наш погляд, цього обсягу достатньо для того, щоб задовольнити попит і Європи і США)», — повідомляється на сайті Асканія-Пак.

За оцінками експортера, медозбір в наступному сезоні буде не меншим ніж 2017 р. А значить, збережеться і надлишок меду, який негативно вплине на експортну ціну і в наступному сезоні.

Читайте також: Український мед виявився найдешевшим у світі

На прибуток вітчизняних бджолярів вплине й проблема з дотриманням харчової безпеки в українських медових продуктах.

«Скажемо відверто, якби європейські або американські компанії-імпортери зі своїми аудитами їздили не тільки до експортерів, а й вимагали відвідування пасік і місць зберігання меду у пасічників, Україна б ніколи не знала такого обсягу експорту. Більш того, ми впевнені, що такі вимоги у них з'являться найближчим часом», — вважають в компанії-експортері.

На думку фахівців Асканії-Пак, вітчизняні бджолярі можуть збільшити прибуток якщо підвищать якість виробництва — скоротять втрати поголів’я під час зимівлі, збільшать збори меду з бджолосім’ї та перестануть використовувати антибіотики.

Виконано за допомогою Disqus