Реклама

Через зміни клімату фермери збиратимуть два урожаї на рік — Адаменко

2 квітня 2018 870 0
Клімат змінився по всій території країни
Kurkul.comКлімат змінився по всій території країни

Кліматичних змін зазнала практично вся територія України. Про це розповіла керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

Вона відмітила, що для України перспектива «двох урожаїв на рік» стає все більш реалістичною.

«У південних областях це вже відбувається: там збирають по два врожаї картоплі. Тут знову ж таки, для кожної культури є певні вимоги для отримання врожаю. Наприклад, озиму пшеницю в Київській області потрібно посіяти 20 вересня для того, щоб вона нормально пройшла всі етапи розвитку. Але в останні роки, якщо її сіяли 20 вересня, то до початку зими вона переростала і ставала дуже вразливою до холоду», — зазначила експерт Гідрометцентру.

За її словами, найбільші зміни відзначаються в північних областях, а саме — в Київській, Сумській, Чернігівській та Житомирській.

«Якщо 20-30 років тому кукурудза визрівала не у всіх регіонах, то в останні роки вона дозріває всюди, навіть в Івано-Франківській області, де раніше накопичувалося менше тепла і можна було вирощувати тільки ранні гібриди», — розказала Тетяна Адаменко.

Татьяна Адаменко розповіла й про зміни у системі опадів. Їх кількість практично не змінилася, проте, через підвищення температури їх ефективність значно знизилася.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою