Результати переговорів Тігіпка і фермерів: посівна все ще під загрозою

2 квітня 2018 1334 0
Представники Штабу захисту фермерів зустрілися з власником ТАСкомбанку Сергієм Тігіпком
Kurkul.comПредставники Штабу захисту фермерів зустрілися з власником ТАСкомбанку Сергієм Тігіпком

Затягування переговорів між компанією «Імперія-Агро» та ТАСкомбанком призведе до зриву весняної посівної кампанії та багатомільйонних втрат сільськогосподарських виробників. Можливі збитки 10 господарств, які входять у «Штаб захисту фермерів «Поверни своє!» попередньо складають більше 248 млн грн.

Про це заявили представники «Штабу захисту фермерів «Поверни своє!» після зустрічі з менеджментом банку, а також з його власником Сергієм Тігіпком.

Читати по темі: Конфлікт Імперії-Агро і ТАСкомбанку загрожує фермерам зривом посівної

Директор ФГ «Колос» Ігор Нікольченко, який входив до складу групи переговорників, заявив після зустрічі:

«Аграрії, які хочуть повернути свою продукцію або гроші, повинні зв'язатися з «ТАСкомбанк» — ситуацію кожного розглядатимуть і вирішувати в індивідуальному порядку».

На його думку, ті, хто заплатив Імперії Агро стовідсоткову передоплату, швидше за все, нічого не отримають.

«Тігіпко заявив, що не віддасть свого. Це захист коштів вкладників банку. Якщо оплатили неповну суму, то банк зацікавлений в діалозі, щоб отримати частку, що залишилася», — зазначив Ігор Нікольченко.

Контактні особи «ТАСкомбанку» для урегулювання спірних ситуацій з фермерами

Піддубний Євген Вікторович, директор Департаменту по роботі з VIP-клієнтами агропромислового комплексу ТАСкомбанку

+38 044 393 25 72, +38 67 214 11 87, E-mail: e.piddubny@tascombank.com.ua

Данілов Іван Дмитрович, заступник директора Департаменту по роботі з VIP-клієнтами комерційного напрямку ТАСкомбанку

+38 044 393 25 72, +38 093 701 78 52, E-mail: i.danilov@tascombank.com.ua

«Як сказав Сергій Тігіпко, право власності на центральний склад Імперії-Агро перейде до банку через 27 днів. До того часу, якщо не буде домовленості з Імперією-Агро і будуть перешкоди відвантаженню продукції клієнтам, то доведеться чекати весь цей час. А це травень і зірвана посівна», — передав Нікольченко.

У свою чергу, партнер, адвокат IMG partners Ігор Мельник, який представляє інтереси «Штабу захисту фермерів «Поверни своє!», який був присутній на зустрічі, зазначив, що сума протермінованої заборгованості Імперія-Агро за оцінками банку становить вже 104 млн грн. Ускладнюється ситуація тим, що власник компанії Імперія-Агро не виходить на зв'язок.

«Потрібно сісти і домовитися власникам ТАСкомбанку і Імперія-Агро. Не потрібно зараз підставляти фермерів, позбавляти бізнесу», — додав він.

Ключовою вимогою фермерів до ТАСкомбанку і Імперії-Агро є пошук можливості обох компаній віддати фермерам оплачений ними повністю або частково товар: ЗЗР, добрива, насіння.

Виконано за допомогою Disqus