Конфлікт Імперії-Агро і ТАСкомбанку загрожує фермерам зривом посівної (ОНОВЛЕНО)

4 квітня 2018 7840 0
В «Імперії-Агро» визнають наявність боргу і заявляють про те, що з минулої п'ятниці ТАСК з найманою озброєною охороною блокує головний склад «Імперії-Агро».
Kurkul.comВ «Імперії-Агро» визнають наявність боргу і заявляють про те, що з минулої п'ятниці ТАСК з найманою озброєною охороною блокує головний склад «Імперії-Агро».

Між «Імперія-Агро» і ТАСКОМБАНК розгорається багатомільйонний конфлікт. Про це пише Latifundist.com із посиланням на власні  джерела на ринку.

1 квітня

12:48
Публікація новини на Kurkul.com

За словами джерела, приводом для конфлікту став кредит «Імперії Агро» в розмірі 300 млн грн.

«Компанія є боржником за кредитом, заставою якого були товарні запаси. Очевидно, банк намагається забрати своє, якими методами — це вже інше питання», — йдеться у коментарі.

В «Імперії-Агро» визнають наявність боргу і заявляють про те, що з минулої п'ятниці ТАС з найманою охороною блокує головний склад «Імперії-Агро». У компанії також підтверджують, що призупинили всі торгові операції.

До редакції Kurkul.com, що входить в агро медіа холдинг Latifundist Media, вже звернулися кілька фермерів-клієнтів компанії. Для господарств ця ситуація може поставити під загрозу початок посівної.

Очевидно, що в результаті конфлікту між банком і компанією, серйозно постраждають агропідприємства, що законтрактувалися на купівлю матеріально-технічних ресурсів і чия продукція перебуває на складах «Імперії-Агро».

За оцінками джерел Latifundist.com, кількість постраждалих агрокомпаній може досягти декількох тисяч. Крім цього ситуація торкнеться виробників засобів захисту рослин, насіння тощо, а також інших банків.

17:43
Офіційне звернення Юрія Оцабрика

Власник компанії «Імперія-Агро» Юрій Оцабрик прокоментував ситуацію у офіційному зверненні

«Компанія «Імперія-Агро» дуже стрімко розвивалася за останні роки. Її клієнтами стали тисячі фермерів! Стрімкий ріст нашої компанії був можливий тільки завдяки злагодженій роботі нашої найкращої команди фахівців! Я дуже ціную свою команду і компанію, що вона створила. Тому коли «Імперія-Агро» почала відчувати фінансові труднощі, я зайнявся пошуком інвестицій для компанії. Довгі переговори з багатьма потенційними інвесторами не дали позитивного результату. Останнє місце, куди я наважився звернутися по допомогу, був один із наших кредиторів — «ТАСКОМБАНК», адже я побоювався, що банкіри ніколи не зрозуміють бізнес. Але так як я був особисто знайомий з Тігіпко Сергійом Леонідовичем, сподівався, що він допоможе уберегти компанію від банкрутства, ставши її власником.
Так, зрозумівши, що найближчим часом ми не можемо виконувати всі свої фінансові зобов’язання, 28.03.2018 я пішов до «ТАСКОМБАНКу» і попросив, щоб група компанійТас дала деяке відтермінування оплат і надалі стала 100% власником компанії Імперія-Агро, що мені особисто нічого не треба, головне - зберегти компанію. Подивившись на цифри, команда «ТАСКОМБАНКу» (поки не вказую дійових осіб) запропонувала мені схему, при якій найменше страждають наші клієнти і працівники, а також, звичайно, «ТАСКОМБАНК», а збитки несуть здебільшого інші банки та постачальники з іноземним капіталом; і тиснувши на мене, переконувала, що це найкращий варіант», — наголосив він.

 

Щоб прочитати повне звернення натисніть на фото

Наразі, цієї інформації на офіційному сайті чи сторінках компанії у соцмережах немає.

20:42
Повідомлення про початок перемовин

«Імперія-Агро» повідомила, що обидві сторони домовилися сісти за стіл переговорів.

Офіційна позиція ТАСКОМБАНКУ

На офіційному сайті ТАСКОМБАНК оприлюднив свою позицію щодо ситуації, яка склалася.

У зв'язку з тим, що в даний час здійснюється рейдерське захоплення основних активів і товарних запасів, які є заставним майном АТ «ТАСКОМБАНК», вважаємо за необхідне надати офіційну позицію Банку.

Між АТ «ТАСКОМБАНК» і ТОВ «Імперія-Агро» укладено кредитні договори, згідно яких зазначена компанія отримала від Банку кредитні кошти для підтримки і розвитку своєї діяльності. В якості забезпечення виконання кредитних зобов'язань в заставу АТ «ТАСКОМБАНК» передані насіння соняшнику і кукурудзи, хімічні добрива та інше майно згідно з переліком. Крім цього, в іпотеку АТ «ТАСКОМБАНК» переданий єдиний майновий комплекс-склад, в якому зберігається заставне майно Банку», — ідеться в повідомлення банку.

Щоб прочитати повне звернення натисніть на фото

2 квітня

Створено «Штаб захисту фермерів «Поверни своє!»

Постраждалі в ході конфлікту Імперія-Агро та ТАСкомбанк фермери створили «Штаб захисту фермерів «Поверни своє!». Про це Kurkul.com повідомив керівник Штабу Ігор Нікольченко.

Читайте більше за цим посиланням.

16:00
Представники Штабу захисту фермерів зустрілися із Сергієм Тігіпком

Затягування переговорів між компанією «Імперія-Агро» та ТАСкомбанкомпризведе до зриву весняної посівної кампанії та багатомільйонних втрат сільськогосподарських виробників. Можливі збитки 10 господарств, які входять у «Штаб захисту фермерів «Поверни своє!» попередньо складають більше 248 млн грн.

Про це заявили представники «Штабу захисту фермерів «Поверни своє!» після зустрічі з менеджментом банку, а також з його власником Сергієм Тігіпком.

ЧИТАТИ ДЕТАЛІ ПЕРЕГОВОРІВ

Сторони домовились про поновлення інвентаризації майна на складі «Імперії-Агро»

За результатами робочої зустрічі і переговорів між уповноваженими представниками ТАСКОМБАНКУ та «Імперії-Агро», що відбулась 2 квітня, сторони домовились про поновлення інвентаризації майна на складі «Імперії-Агро» на предмет фактичної наявності товарних запасів — заставного майна банку. Про це Kurkul.com дізнався з власних джерел.

Читати більше

3 квітня

13:39 
Kurkul.com відкрив лінію підтримки фермерів «ПОВЕРНИ СВОЄ»

Від імені фермерів країни ми звернулися до всіх постачальників продукції, яку аграрії законтрактували з Імперією-Агро: хімія, насіння, добрива.

Просимо постачальників підставити плече підтримки фермерам: інформацією та розглядом будь-яких інших опцій для вирішення проблем ваших клієнтів. Збираємо контакти банків, юридичних компаній, трейдерів і агрохолдінгів — всіх, хто готовий домомогти фермерам. 

КОНТАКТИ ПІДТРИМКИ ТУТ

Хочете допомогти постраждалим? Заповніть анкету

14:26
Власник компанії «Імперія-Агро» Юрій Оцабрик вийшов на зв'язок

 

Попри інформацію, озвучену головою правління ТАСКОМБАНКу Сергієм Тігіпком, про небажання власника компанії «Імперія-Агро» Юрія Оцабрика йти на переговори, останній все ж з'явився в Україні.

За інформацією з офіційної сторінки Імперії-Агро в Facebook Юрій Оцабрик прибув до головного офісу ТАСкомбанку.

 

 

Ми вивчаємо ситуацію і будемо інформувати про розвиток подій довкола конфлікту.

У разі, якщо ви володієте інформацією про те, що відбувається або є постраждалою стороною, просимо писати на редакційну пошту press@latifundistmedia.com або телефонувати 066 086 21 45.

Жертви конфлікту просять допомоги у Порошенка

Постраждалі від фінансового конфлікту між Імперія-Агро і ТАСкомбанк фермери звернулися до Президента, глави уряду, спікера парламенту та депутатів аграрного комітету з проханням втрутитися у ситуацію і запобігти зриву посівної на 3,7 млн га землі. Про це ідеться у листі, який має у своєму розпорядженні AgroPolit.com (дивіться нижче).

Фермери Кіровоградщини прорвалися на склади Імперії-Агро

Після зустрічі з представниками Імперії-Агро і ТАСКОМБАНКу представники 20 господарств побували на складах Імперії-Агро.

Про це Kurkul.com повідомляє керівник аграрної самооборони Кіровоградського району, фермер Віталій Береговий.

Аграріїв провели в склади, показали, що вони повні, але знімати чи фотографувати заборонили. Завтра зустріч збираються повторити, зібравши більшу кількість людей.

Читайте: Фермери Кіровоградщини прорвалися на склади Імперії-Агро

Склади у Кіровограді

4 квітня

Фермери підраховують реальні і потенційні збитки через конфлікт Імперії-Агро й ТАСкомбанку

Від конфлікту «Імперії-Агро» та ТАСкомбанку директор ПП «Колос» Володимир Бусол з Київщини підрахував, що втратить 20 млн грн. 

Звертаючись до «Імперії-Агро» та ТАСкомбанку фермер вимагає лише одного — віддати йому товар, за який заплачено кошти та не зривати посівну. Всі непорозуміння, що виникли між компанією та банком просить вирішити між собою та не втягувати фермерів у свій конфлікт.

За словами Володимира Бусола, якщо передоплачена продукція не надійде в найближчі дні, то наслідки будуть для господарства дуже тяжкими.

Читайте: Розберіться між собою і не робіть нас банкротами — фермер звернувся до Тігіпка з Оцабриком

Володимир Бусол

На думку партнера, адвоката IMG partners Ігоря Мельника, який також є фермером і представляє інтереси «Штабу захисту фермерів «Поверни своє!» конфлікт між «Імперією-Агро» і ТАСКОМБАНКом не випадково виник саме в гарячу для фермерів пору — до такої ситуації суперечку можна було не доводити. 

Незалежно від того, хто винен у конфлікті, банку його можна було вирішити заздалегідь, не заганяючи у глухий кут виробників. Водночас не попередила фермерів про можливі проблеми й «Імперія-Агро», яка визнала проблему лише під час посівної.

Читайте: Оцабрик та Тігіпко навмисно дотягли до посівної — думка

Фермерка із Хмельниччини Віта Горохолінська оцінила свої збитки для двох фірм «Агросолюшнс» та «Максфарм» у 5 млн грн (3,6 млн + 1,4 млн відповідно) через недоотримане насіння соняшника та кукурудзи.

«Банк не міг просто так, направо-наліво роздавати сотні мільйонів гривень, не контролюючи ситуацію. Думаю, вони знали ситуацію ще декілька місяців тому, а зовсім не дізналися зараз, перед самою посівною», — обурюється Віта Горохолінська.

Вона додала, що їй доводиться перекредитовуватися, бо насіння господарства не отримала, а посівна на носі. Надії на «Імперію-Агро» та поставку оплаченого вже нею майна жінка не має.

Офіційна позиція ТАСКОМБАНКу: Імперія-Агро тривалий час вводила нас в оману

Остаточне рішення про подальші дії з боку ТАСКОМБАНКу буде прийнято за підсумками проведеного інвентаризаційного процесу на складах «Імперія-Агро», а також аналізу наданої інформації про дебіторів та кредиторів цієї компанії.

Читайте за темою Щодо ситуації навколо ТОВ «Імперія-Агро»: результати переговорів з власником компанії

ТАСКОМБАНК підтверджує намір вжити усіх необхідних заходів задля збереження товарних запасів на складах «Імперія-Агро», які де-факто перейшли у статус твердої застави — забезпечення наданих банком компанії кредитних коштів у сумі 212 млн грн.

«Звертаємо увагу на те, що наразі ТАСКОМБАНК має справу з недобропорядним клієнтом, який протягом тривалого часу вводив банк у оману — подавав викривлену звітність, нарощував фіктивну дебіторську заборгованість клієнтів, продавав заставу банківської установи третім особам тощо. Зі слів ТОП-менеджменту та власника компанії, реальний збиток «Імперія-Агро» складає близько 400 млн грн», — йдеться у повідомленні ТАСКОМБАНКУ.

13:30
Фермери проводять переговори з Імперією-Агро у Кропивницькому

Фермери на чолі з представниками ГО «Аграрна самооборона» провели у Кропивницькому переговори з «Імперією-Агро». 

Біля складів «Імперія-Агро» знаходилися декілька вантажівок та кілька десятків легкових автомобілів. На вході чергують молодики спортивної статури.

15:30 
Фермери проводять прес-конференцію з головою «Аграрної самооборони» Юрієм Крутьком

Юрій Крутько

16:30 
Представники «Аграрної самооборони» прийшли на зустріч із прокурором області

17:26
Прокуратура висловила свою позицію щодо ситуації

Представникам ГС «Аграрна самооборона» прокурор Кіровоградської області повідомив, що була відкрита кримінальна справа по факту шахрайства компанією «Імперія-Агро».

17:30
Завтра 5 квітня фермери з охороною прийдуть на склади Імперії-Агро за товаром

Завтра 5 квітня о 9:00 фермери прийдуть на склади «Імперії-Агро», щоб отримати товар, за який заплатили кошти.

Про це у ексклюзивному коментарі Kurkul.com повідомив голова ГС «Аграрна самооборона» Юрій Крутько.

Аграрії дають «Імперії-Агро» та ТАСКОМБАНКУ час до ранку, щоб завершити інвентаризацію на складах. Потім фермери-члени «Аграрної самооборони» у кількості 150-170 чоловік прийдуть, щоб отримати продукцію, за яку заплатили. З ними буде також і озброєна охорона.

Зі слів Юрія Крутька, він не покладається на силовий метод вирішення проблеми, але фермери будуть готові до будь-якого сценарію розвитку подій.

Шахрайство? Я про це нічого не знаю — Імперія-Агро

Комерційний директор «Імперія-Агро» Сергій Поляков заявив, що нічого не знає про шахрайство, в якому звинувачують компанію.

Під час обговорення комерційний директор компанії заявив, що для закупівлі добрив з Узбекистану «Імперія-Агро» взяла понад 100 млн грн кредиту в ТАСКОМБАНКу під 36% річних.

Але добрива так і не придбали, закупівля зірвалася, тож потрібну кількість селітри почали шукати серед постачальників в Україні. Оплачені вже закордонним партнерам кошти були повернуті із затримкою, що створило «діру» в звітності компанії. З його слів, саме це стало причиною блокування рахунків та майна з боку ТАСКОМБАНКу.

Обід ціною в посівну: ТАСКОМБАНК затягує інвентаризацію заставного майна

Коли кореспонденти Kurkul.com 4 квітня прибули на центральні склади «Імперії-Агро», спільна інвентаризація представників ТАСКОМБАНКу та «Імперія-Агро» вже закінчилась. Представників банку на місці не було.

За словами співробітників «Імперії-Агро», вони пішли на обід, проте  так і не повернулися.

Причому, як заявили нашим кореспондентам представники «Імперії-Агро», процес інвентаризації був завершений. Вони запевнили, що всі заявлені матеріальні ресурси були в наявності. А саме: насіння, добрива, засоби захисту рослин.

Однак, представники ТАСКОМБАНКу відмовились підписати акт про завершення інвентаризації, мотивуючи це тим, що по-перше, були втомлені, а по-друге — без дозволу вищого керівництва нічого підписувати не будуть.

Натомість представники «Імперії-Агро» —  члени новствореної інвентаризаційної комісії — підписали наказ про спільну інвентаризацію у повному складі:

5 квітня

Фермери приїхали до складів Імперії-Агро за своїм товаром

8:40

Кількість автомобілів біля складів не збільшилася. На місці також присутні представники юридичної компанії «Легіон», які говорять, що приїхали захищати фермерів і себе від «аферистів «Імперії-Агро» (с).

«Ми приїхали, щоб не дати аферистам вивезти те, що належить банку і  фермерам», — говорять представники «Легіону».

9:00

Представники ГС «Аграрна самооборона» повідомили, що о 9:30 відбудеться зустріч Юрія Оцабрика і Сергія Тігіпка, щоб врегулювати конфлікт. Фермери ж будуть колегіально приймати рішення про подальші дії, але зазначили, що дочекаються, що їм скажуть представники «Імперії-Агро» та ТАСКОМБАНКу.

9:56 

На місце прибули правоохоронці. 

10:00 

Юрій Оцабрик попросив годину відстрочки на завершення переговорів з Сергієм Тігіпком. Фермери погодилися почекати.

10:05 

Аграрії таки вирішили впевнитися, що товар на місці. На склади зайшли кілька фермерів і представник юридичної фірми «Легіон». Журналістів не пустили.  

Поки аграрії чекають результату переговорів Оцабрика і Тігіпка, наші журналісти ведуть пряме включення з місця подій.  

ДИВИТИСЯ ПРЯМЕ ВКЛЮЧЕННЯ

10:23

Фермери вийшли зі складів ірозповідають, що приміщення «забиті» товаром. Але представники банку хочуть у першу чергу вивезти своє заставне майно і не налаштовані віддавати продукцію аграріям.

10:27

До журналістів підійшов комерційний директор «Імперії-Агро» Сергій Поляков.

«Нині тривають переговори в Києві. Я не знаю як це назвати, рейдерське захоплення чи ні, але триває перешкоджання відвантаженню товару з наших складів. Ми чекаємо результатів переговорів», — зазначив він.

11:10

У офісі «Імперії-Агро» фермери і представники банку почули позицію довіреної особи Юрія Оцабрика — Катерини Гнатюк, яка зазначила, що банку є що забрати, окрім товару.

 

11:16

Фермери намагаються заїжджати на склади. ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Представники ТАСКОМБАНКу і юридичної компанії «Легіон» блокують в'їзд представникам «Імперії-Агро» на територію складів.

11:44 

Групу з фермерів, представників ТАСКОМБАНКу, юристів і журналістів пустили на територію складів. Аграрії стверджують, що для тих, хто приїхав зараз під склади «Імперії-Агро», товару точно вистачить, ще й залишиться.

12:04 

Почалися перемовини у вузькому колі.

12:54

На територію складів приїхали працівниці «Імперія-Агро».

 

13:14

Керівник компанії «Імперія-Агро» Юрій Оцабрик вийшов на зв’язок із фермерами у Кропивницькому. Переговори тривають через додаток FACETIME.

15:00 На місце подій приїхала поліція.

«На лінію 102 надійшло повідомлення про рейдерське захоплення. Зараз будемо з'ясовувати», — коментує слідчий Кропивницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Кіровоградській області Матвій Козаков. 

10 квітня

Бійці Легіону силою прорвали фермерську блокаду складів Імперії-Агро

Біля складів компанії «Імперія-Агро» в Кропивницькому стались сутички між «юристами» харківського «Легіону», який захищає інтереси «ТАСКОМБАНКу», та фермерами, що блокували виїзд фур.

Оцабрик, Тігіпко та фермери провели тристоронні переговори

В офісі ТАСКОМБАНКу були проведені переговори за участі акціонера Групи «ТАС» Сергія Тігіпко, т.в.о. Голови правління АТ «ТАСКОМБАНК» Володимира Дубєя, власника «Імперія-Агро» Юрія Оцабрика, керівництва фермерських асоціацій, а саме: «Аграрного союзу України», «Всеукраїнської аграрної Ради», асоціації «Сільськогосподарських виробників Поділля».

Банк і компанія розробили та схвалили антикризовий план заходів, який, на думку сторін, за умови його чіткого та оперативного виконання дозволить владнати більшість суперечностей.

 

Довідка:

«Імперія-Агро» — офіційний дистриб'ютор провідних світових компаній-виробників посівного матеріалу та засобів захисту рослин. Компанія з'явилася на ринку в 2007 році і має власні представництва по всій території України. За цей час компанія пройшла шлях від офіційного дистриб'ютора світових і вітчизняних виробників посівного матеріалу та засобів захисту рослин — Syngenta, DuPont, Nertus, Monsanto та багатьох інших, до виробництва продуктів сільськогосподарського призначення під своїми торговими марками. Власником компанії є Юрій Оцабрик.

«ТАСкомбанк» — універсальний комерційний банк, який надає повний спектр фінансових послуг, як корпоративним клієнтам, так і фізичним особам. У 2004 банк приєднався до Групи «ТАС» — однієї з найбільших інвестиційно-фінансових груп країни, власником якої є Сергій Тігіпко. Також Тігіпко є власником агрохолдингу ТАС АГРО, земельний банк якого становить 88 тис га.

Виконано за допомогою Disqus

+ 32° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%
Матеріали за темою