У парламенті хочуть зірвати голосування по скасуванню соєво-ріпакових правок

3 квітня 2018 159 0
У парламенті хочуть зірвати голосування по скасуванню соєво-ріпакових правок
Kurkul.com

У парламенті сьогодні хочуть знову зірвати голосування по скасуванню соєво-ріпакових правок і недопущенню збитків для АПК у сумі 15-18 млн грн. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com, посилаючись на інформацію від депутатів аграрного комітету, які виступили на мітингу аграріїв під стінами Ради.

Нагадаємо, що сьогодні Рада голосуватиме за відміну цих правок — законопроект №7403-2. Підставою стало те, що наприкінці 2017 р. депутати відмінили своє рішення про експортний ПДВ для аграріїв. Відповідно до прийнятої тоді правки, неповернення експортного ПДВ для експорту насіння соняшнику взагалі скасовується. Тобто, товаровиробник і далі отримуватиме ПДВ при експорті. Щодо ріпаку відклали скасування експортного ПДВ до 1 січня 2020 р., тобто ще на 2 роки. Щодо сої — до 1 вересня 2018 р. (і ця норма про неповернення ПДВ вводиться лише на 3 роки). Комітеті з питань податкової та митної політики спробував «зарубати» подачу законопроекту №7403-2 у сесійну залу. З першого разу не вийшло. Тож наступного дня голова комітету Ніна Южаніна повторно зібрала членів комітету і намагалася повторно поставити це питання на голосування — але знову нічого з цього не вийшло. Як відбувалося це голосування депутатів дивіться у ексклюзивному відео нижче. Як зізнаються самі нардепи, лобістом цих правок виступає так звана група Хомутинніка і вигоду від цього виграє найбільший виробник олійних — компанія «Кернел».

Депутати озвучили кілька речей, які можуть привести до зриву голосування сьогодні.

«Не знаю спеціально чи ні, але законопроект голосуватиметься майже у кінці робочого дня. Ми очікуємо, що буде жарко, адже голосів за і проти нього 50 на 50%! Враховуючи що депутати люблять вийти ввечері з зали, то все може бути. Але хочу завірити, що депутати аграрного комітету стоятимуть до кінця. Ми зробили все можливе і не можливе, щоб він потрапив у Раду. Є рішення 22 депутатів із 30-ти про підтримку цього документу, є рішення податкового комітету, заяви-рішення 14 облрад та спільна позиція про підтримку законопроекту 5 лідерів фракцій. Ми зробили все, щоб нас почули», — пояснює особливості прийняття даного документу народний депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко.

Його доповнив депутат-аграрник Сергій Лабазюк.

«Зараз ми бачимо, як у Раді намагаються маніпулювати ідейностями та страхами нардепів —  у останніх є страх, що заважає приймати рішення. Що відбувається сьогодні? Після обіду під час розгляду законопроекту представники податкового комітету хочуть внести правку про те, що першому виробнику відшкодовуватимуть таке ПДВ при експорті, а другому і так далі — ні. Тобто виграють знову великі, які будують переробні заводи чи спільно з кимось заходячи у переробку, а малий і середній бізнес не має таких можливостей і експортувати він не може, бо мінімальна партія експортна — тисячі тонн», — розповідає він у коментарі виданню.

Але загалом шанси на голосування законопроекту, на думку члена аграрного комітету, депутат від  БПП Валерія Давиденка, не погані.

«Я і тоді в кінці року не голосував за ці поправки і сьогодні вважаю, що ваш прихід і відриті заяви про несправедливість такого порядку сприятимуть тому, що народні депутати сьогодні почують вас і проголосують за цей законопроект, який дасть можливість вирощувати аграріям сою та ріпак», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus