Молочні господарства можуть приносити дохід і залучати кредити

4 квітня 2018 108 0
Малі молочні господарства можуть бути прибутковими та залучати кредити
Kurkul.comМалі молочні господарства можуть бути прибутковими та залучати кредити

Малі молочні господарства можуть бути прибутковими та залучати кредити. Про це розповів експерт з фінансування аграрного сектору IFC Петро Богачевич, повідомляє agroday.com.ua.

За його словами, нещодавно проведене IFC дослідження молочного скотарства, свинарства, виробництва яловичини та птиці, показало, що окремі малі ферми можуть бути прибутковими. Але розглядаючи фермерські господарства для надання їм кредитування, банки дивляться на кількість гектарів, у той час як варто дивитися на прибутковість господарства та на здатність обслуговувати борг.

«Є кілька напрямків продажів у молочної ферми. Доходи у неї є не лише від продажу молока, але й від бичків, чи від продажу надлишків зернових та олійних культур, якщо вони вирощуються у господарстві. Такий об’єкт, у якого диверсифіковане виробництво, є більш цікавим для банку з точки зору зменшення ризиків. Потрібно показувати, що у ферми є поточна діяльність, яка приносить живу копійку кожен день», — радить Петро Богачевич.

На його думку, підприємець, що бажає взяти позику, має показати банку бізнес-план чи стратегію розвитку на кілька років вперед. Адже, банк розраховує, що фермер візьме кредит на розвиток, буде обслуговуватися й залишатиметься прибутковим.

Виконано за допомогою Disqus