Податковий комітет таки не скасував соєво-ріпакові правки

4 квітня 2018 248 0
Податковий комітет таки не скасував соєво-ріпакові правки
agropolit.comПодатковий комітет таки не скасував соєво-ріпакові правки

Комітет з питань податкової та митної політики щойно «зарубав» скасування 15-18 млрд грн збитків для дрібних аграріїв, фактично передавши їх кільком великим компаніям-переробникам сої та ріпаку. Це сталося у результаті голосування за основу членами комітету законопроекту №7403-Д, який є альтернативним до поданого аграрними депутатами №7403-2. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Нагадаємо, що вчора під стінами Кабміну зібрався мітинг аграріїв — близько 500 осіб, які вимагали невідкладного прийняття законопроекту №7403-2. Присутні на мітингу депутати аграрного комітету попереджали, що лобісти соєво-ріпакових правок — Хомуттинік і Ко спробують зірвати голосування

Як відбувалося голосування і в чому відмінність поданого податковим комітетом законопроекту по відношенню до №7403-2 розповів у ексклюзивному коментарі AgroPolit.com народний депутат від «Самопомочі», член аграрного комітету Іван Мірошніченко.

«Це була друга спроба податкового комітету відмінити своє ж рішення про підтримку нашого законопроекту №7403-2. Сьогодні засідання цього комітету мало відбутися о 14:30, куди планували прийти аграрії, депутати нашого комітету та асоціації, але підкилимно змінили час і місце його проведення. Тож потрапити на нього змогли тільки кілька агарних депутатів — Сергій Лабазюк. Вадим Івченко і я. Ми намагалися відстояти скасування збитків, що закладено у законопроекті № 7403-2. Натомість голова комітету Ніна Южаніна запропонувала альтернативний — №7403-Д, який дозволяє повернення ПДВ лише товаровиробнику, який сам експортує сою та ріпак. Це агросектор уже проходив і в результаті дрібні та середні товаровиробники програють. Чому? По-перше, це не їх функція, вони займаються виробництвом. По-друге, експорт потребує додаткових коштів, залучення нових людей, гарне знання ринків, організації логістики та інше — це інший світ, в якому слід вчитися працювати не один рік. Якщо це введуть, то буде ще гірше ніж зараз. Адже великі експортери-виробники, які також є й переробниками сої та ріпаку, зможуть продавати продукцію, купуючи у малих сировину дешевше і паралельно отримувати ще й ПДВ», — розповідає народний депутат.

Його доповнив народний депутат Сергій Лабазюк.

«Тепер у парламент завтра, скоріш за все, винесуть обидва ці законопроекти. Тема у них схожа, але суть принципово різна. Таким методом (голосування сьогоднішнє комітету) вони хочуть розмити голоси за наш законопроект, тож він може не пройти. Їх варіант теж не пройде, що цілком задовольняє лобістів переробників. Але погано те, що в такому разі в дію вступить норма. Прийнята раніше, що уже з 1 вересня 2018 р. ПДВ виробникам сої та ріпаку взагалі не відшкодовуватиметься, а лише — переробникам. Якщо ж №7403-Д таки проголосують, то в такому разі великі переробники виграють двічі: 1) дешевша сировина для їх роботи і плюс з ринку зникне ряд трейдерів середніх; 2) зможуть експортувати або сировину, або готовий продукті і при цьому отримувати експортний ПДВ. Тобто подвійний заробіток», — каже він. 

Виконано за допомогою Disqus