Тігіпко не поступиться фермерам, інакше втратить банк — думка

4 квітня 2018 1133 0
Сергій Тігіпко
Сергій Тігіпко

Конфлікт з компанією «Імперія-Агро» може стати початком кінця для «ТАСКОМБАНКу». Таку думку оприлюднив Latifundist.com з посиланням на учасника ринку, знайомого с внутрішньою ситуацією у фінустанові. Згідно з оприлюдненими даними, банк має проблеми з фінансовим моніторингом і нестабильні показники на ринку.

Нагадаємо, що в лютому Нацбанк оштрафував «ТАСкомбанк» на 6 млн грн за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу. Крім того, НБУ прийняв рішення про невідповідність члена правління, відповідального за фінансовий моніторинг цього банку, вимогам законодавства України.

Екс-голова правління «ТАСкомбанку» Катерина Мелеш покинула керівництво банку на початку березня цього року. За вимогою НБУ, вона не може керувати банками протягом 10 років. Наглядова рада «ТАСкомбанку» з 12 березня призначила головою правління Сергія Тігіпка.

«Існує кілька заходів впливу на банки. Одним з таких заходів, яким ми активно користуємось, є відсторонення керівника. Ми вжиаємо його, коли береться до уваги той факт, що розмір штрафу не загрожує тому обсягу схем, які ми виявляємо. Таким чином ми даємо сигнал ринку і створюємо умови, щоб керівництво свідомо не йшло на такі порушення», — повідомив Директор департаменту фінансового моніторингу Нацбанку Ігор Береза.

Джерело Latifundist.com пояснює таку жорстку позицію Тігіпка тим, что під загрозою знаходиться не тільки «ТАСкомбанк», але і вся його імперія. Адже в структурі банку знаходиться лише 10% особистих коштів Сергія Тігіпка, решта — кошти вкладників. Тому Тігіпко не піде на поступки, щоб не допустити катастрофічного відтоку  вкладів з банку. Силові сценарії развитку подій «бізнесмена з 90-х» також не лякають.

Нагадаємо, що 5 квітня в 9:00 фермери з озброєною охороною прийдуть на склади «Імперії-Агро», щоб отримати товар, за який заплатили гроші. Про це повідомив голова «Аграрної самооборони» Юрій Крутько.

Виконано за допомогою Disqus