Фермери вимагають у Порошенка, Тігіпка та «Імперії-Агро» не допустити катастрофи

Фермери вимагають у Порошенка, Тігіпка та «Імперії-Агро» не допустити катастрофи

4 квітня 2018 1065 0

Конфлікт між компанією «Імперія-Агро» й ТАСКОМБАНК, причиною якого стала кредит на 300 млн грн, у кінцевому результаті найбільше шкоди завдасть клієнтам «Імперії-Агро» — звичайним фермерам.

У сільському господарстві настає гаряча пора — час вносити добрива, ЗЗР та інші засоби. Величезна кількість сільгоспвиробників, які наперед внесли «Імперії-Агро» плату за продукцію, можуть залишитися ні з чим: без коштів та без врожаю.

Читати по темі: Конфлікт Імперії-Агро й ТАСкомбанку загрожує фермерам зривом посівної

Якщо сторони конфликту в найближчі кілька днів  не знайдуть спільної мови, і з центрального складу «Імперії-Агро» не розпочнеться відпуск товарів, наслідки можуть бути катастрофічними не лише для окремих господарств, а й для галузі в цілому. Тому аграрії закликають вище керівництво України та всіх, хто може вплинути на хід подій, втрутитись у ситуацію.

Наскільки гострою є проблема зрозуміло з тих десятків дзвінків, що надходять до редакції Kurkul.com практично цілодобово. Фермери загнані у глухий кут і вимагають справедливості не лише у сторін конфлікту, а й у влади. Зокрема вони опублікували звернення до президента Петра Порошенка та всіх, хто може вплинути на ситуацію та не допустити зриву посівної. Ми будемо, з дозволу фермерів, публікувати їх коментарі та заклики на сайті, тому слідкуйте за оновленннями.

Читати по темі: Жертви конфлікту Тігіпка з Оцабриком просять допомоги у Порошенка

alt

Керівник ТОВ «Росавка» Анатолій Шевчук, що співпрацює з «Імперією-Агро» не перший рік розповів, що 31 жовтня він заплатив «Імперії-Агро» 100% вартості за насіння соняшника, кукурудзи та за вагон селітри. Селітру й соняшник ТОВ «Росавка» отримало, залишилася кукурудза, якої недоотримано на 50 га землі. Це може принести господарству щонайменше 2 млн грн збитків. 

«Я просто благаю і прошу, якщо є суперечки між «Імперією-Агро» й ТАСКОМБАНКом — мене це не цікавить. Мене цікавить вчасно вийти в поле й посіяти. Ми, аграрії, тримаємо економіку нашої країни. Якщо ми сьогодні ще загубимо таку ланку, як аграрний бізнес, то ВВП не буде, не буде валюти», — каже аграрій.

alt

Представник фермерського господарства «Олена» Іван Палій розповів, що уклав договір із компанією «Імперія-Агро» на поставку карбаміду 18 лютого з терміном поставки до 30 березня.

«Коли термін збіг, мені сказали, що карбаміду немає — у компанії неприємності. Міндобрива треба вносити завтра-післязавтра, тому ситуація критична. Це питання треба вирішувати миттєво, на що потрібно 5 млн грн. Я б хотів звернутися до Генерального прокурора із запитанням: коли цей бандитизм закінчиться в нашій державі?», — говорить Іван Палій.

alt

Водночас представник ФГ «Колос» із Харківщини Ігор Нікольченко розповідає, що через ситуацію, яка склалася, напередодні посівної господарство не має жодних коштів для здійснення безпосередньої діяльності. Сіяти нічим, удобрювати нічим, вносити хімію для захисту рослин на господарстві також не можуть. Фермер зробив 100% передоплати за свій товар ще минулого року, перерахувавши майже 24 млн грн, а натомість лишився взагалі ні з чим. 

«Вчора мені на електронну пошту прийшов лист із ТАСкомбанку, в якому було сказано, що на сьогодні ТАСкомбанк повністю має всі права на активи компанії «Імперія-Агро», у тому числі на всі засоби захисту рослин, насіння, добрива і т. д. Усі взаєморозрахунки тепер я, як покупець і клієнт «Імперія-Агро», зобов’язаний здійснювати тільки з ТАСкомбанк. У листі були вказані нові реквізити й розрахункові рахунки. Я так розумію, що це офіційна їхня позиція, оскільки лист був із мокрою печаткою й підписаний заступником голови правління. Мені ця ситуація незрозуміла. », — обурюється Ігор Нікольченко.

Він додав, що неможливість банку домовитися з підприємством-постачальником — не привід позбавляти фермерів можливості повноцінно працювати, заробляти й жити в Україні.

alt

Директор приватної агрофірми «Колос» Володимир Бусол із с. Житні гори, що на Київщині розповів, що сплатив за контрактом з «Імперія-Агро» 3,5 млн грн. Основний посівний матеріал і засоби захисту залишилися на складі, підприємство так їх і не отримало. 

«Платити податки зараз немає чим, ми узяли кредити, коштами з яких, між іншим, розрахувалися з «Імперія-Агро». Якщо ми зараз не обсіємося, не знаю, що я далі буду робити — як із людьми розраховуватись, як виплачувати орендну плату і як усе фінансово врегулювати», — бідкається фермер.

Заступник генерального директора агропідприємства «Південне» Олександр Варваровський розповідає, що з «Імперія-Агро» співпрацює уже 8 років. Цього року в них законтрактовано товару на орієнтовно 10 млн грн, з яких 2 млн грн вони вже сплатили.

«Частину добрив нам «Імперія-Агро» завезла. А от насіння ми так і не отримали. Ну, тиждень у нас ще ще є, поки ячмінь посіємо. А потім до соняшника ми вже не готові», — розповідає він.

На думку Олександра Варваровського, в ситуації, що склалася втратять усі: і самі фермери, і держава, бо недоотримає податки.

«Ми побоюємось варіанту, коли всі фермери, у яких на сьогодні є договори з «Імперія-Агро», отримають так званий «кидок» на загальнонаціональному рівні. », — додає фермер.

alt

Підприємство Ігора Ставбули «Владислав-1» на сьогодні ні з ким, окрім «Імперії-Агро» не співпрацює. Окрім вже звичних контрактів на ЗЗР, цього року підприємство додатково підписало з «Імперія-Агро» контракт на поставку техніки.

«Якщо умови контракту не будуть виконані, доведеться терміново шукати банк, кредитуватися знову ж таки під невигідні умови. Закласти нічого, крім майна. А в нас у Донецькій області під заставу майна банки неохоче працюють. Плюс 2–3 тижні паперової тяганини. Відповідно, всі терміни сівби будуть зірвані», — розповідає Ігор Ставбула.

alt

Партнер, адвокат юридичної компанії ІMG Partners Ігор Мельник сам має понад 700 га землі і чудово розуміє ситуацію, у яку потрапили фермери, та чим загрожує невчасна поставка міндобрив, ЗЗР та насіння у період посівної. 

«Критичність ситуації полягає в тому, що фермери, що мають відносини з «Імперія-Агро» як постачальником насіння, ЗЗР і мінеральних добрив, у той час, коли вже потрібно заходити в поле, не зможуть отримати необхідні товарні цінності, які вже от-от нібито доїжджали до багатьох із них на склад. Фермери ризикують несвоєчасно або і взагалі не отримати мінеральні добрива, насіння, ЗЗР, що призведе до колосальних майбутніх втрат через зрив посівів запланованих культур», — коментує ситуацію Ігор Мельник.

Він додав, що формальний шлях вирішення цієї проблеми може розтягнутися на роки. Фермерам такий варіант у будь-якому разі не підходить, бо залишилися лічені дні, коли їм потрібно отримати продукцію або гроші й шукати іншого постачальника.

На думку Ігора Мельника банк не випадково почав діяти саме в гарячу для фермерів пору. Незалежно від того, хто винен у цій ситуації, її можна було вирішити заздалегідь, не заганяючи у глухий кут виробників. Так само вчинила й «Імперія-Агро», яка визнала проблему лише під час посівної.

«Я впевнений, що представники банку спеціально вичекали, щоб у найгарячіший час нашкодити власне репутації «Імперії–Агро», нашкодити прямими збитками самим фермерам. Щоб у цій ситуації фермери почали тиснути на менеджерів та керівників щодо відсутності поставок оплаченої продукції. », — розповідає Ігор Мельник.

 

Просимо постачальників підставити плече підтримки фермерам: інформацією та розглядом будь-яких інших опцій для вирішення проблем ваших клієнтів.

Також аграрії потребують підтримки від банків, юридичних компаній, трейдерів і агрохолдингів.

Відгукніться і дайте контакти вашої оперативної гарячої лінії для фермерів, які постраждали в цьому конфлікті.

Заповніть, будь ласка анкету, або зателефонуйте за номером +380660862145 — ми вас внесемо в список.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

- 4° ... - 6°

Вітер

3.1м/с

Опади

0мм

Вологість

94%

Матеріали за темою