Білорусь скоротила експорт молочної продукції до Росії

19 квітня 2018 66 0
Доля російського ринку склала 90,3%, що є найнижчим показником за п'ять років
zdorov-info.com.uaДоля російського ринку склала 90,3%, що є найнижчим показником за п'ять років

Доля Росії у загальному об’ємі експорту білоруської молочної продукції поступово скорочується. Все більше продукції поставляється на ринки країн СНД та далекого зарубіжжя. Про це повідомив начальник головного управління зовнішньоекономічної діяльності Міністерства сільського господарства та продовольства республіки Олексій Богданов, передає infagro.com.ua.

«У 2015 р. на частку російського ринку доводилося 96,6% від загального експорту молочної продукції. Але життя диктує свої умови. Наші російські колеги самі щорічно нарощують виробництво молока, з боку Россільгоспнагляду вводяться обмеження на постачання білоруської молочної продукції. Як наслідок, відбувається переорієнтація товарних потоків», — зазначив Олексій Богданов.

За його словами, у 2017 р. доля російського ринку у порівнянні з 2016 р. скоротилася на 6%, та склала 90,3%, що є найнижчим показником за останні п’ять років. За підсумками січня-лютого поточного року ця доля скоротиться ще на 7%.

«З одного боку, зниження частки експорту в Росію поки не дає приводу стверджувати про значну переорієнтації товарних потоків, але разом з тим вказує на наявні потенційні можливості і перспективи щодо диверсифікації експорту молочної продукції», — наголосив представник Міністерства.

Олексі Богданов підкреслив, що  ріст поставок молочної продукції до країн СНД (крім Росії) у 2017 р. зросла на 4% у порівнянні з 2016 р. А за два місяці цього року, зросли ще на 6%.

 

Виконано за допомогою Disqus